Poznań
Żłobek
Żłobek "Bajkowa Akademia Smyka B1" Oddział I
Adres
Ludwika Braille`a 2a/U1, 60-687 Poznań
Telefon
604-532-440
E-mail
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • W poszukiwaniu wiosny
  • Żłobek "Bajkowa Akademia Smyka B1" Oddział I
  • Żłobek "Bajkowa Akademia Smyka B1" Oddział I
Opis
Otrzymaliśmy Dofinansowanie do miejsc w żłobkach Bajkowej Akademii Smyka na 2018 i 2019 rok.
Kuchnia centralna (Opis)
Nie
Łączna liczba miejsc
17
Żywienie
własna kuchnia, diety eliminacyjne.
Dodatkowe zajęcia
Zajęcia umuzykalniające - Rytmika, Zajęcia Gimnastyki Korekcyjnej, Audycje Muzyczne, Zajęcia Lego Duplo Education, Zajęcia "Dwujęzyczne Dzieci", Opieka Specjalistów ( Logopeda, Psycholog, Pedagog Terapeuta). 
Personel
Wszyscy Opiekunowie posiadają kwalifikacje zgodnie z Ustawa o opiece nad dziećmi od ukończenia 20 tygodnia do lat 3.
Położna. 
Organ prowadzący
Agnieszka Ziembora
Godziny pracy
6:30 - 17:00
Zakres wiekowy
Od 20 tygodnia do 3 lat
Etaty wykonane
3 opiekunów, położna
Dodatkowe walory
1. W naszym żłobku na potrzeby 17 dzieci przestrzeń zagospodarowana została w 2 salach do dziennego pobytu uwzględniając ich wiek i możliwości rozwojowe. 2. Żłobek znajduje się w użytkowym lokalu spółdzielczym na osiedlu Stefana Batorego 14 w Poznaniu. 3. Nasze wyposażenie, meble, zabawki i sprzęty zgodne są z polską normą CE, posiadają wymagane atesty lub / i certyfikaty zgodnie z przepisami prawa. 4. W żłobku działa monitoring z minimalnym 30 dniowym dostępem do danych archiwalnych. 5. W żłobku zamontowany jest dzwonek do drzwi wejściowych do placówki - co uniemożliwia wejście na teren żłobka osobom niepowołanym. 6. Na terenie naszej placówki obowiązuje bezwzględny zakaz palenia tytoniu. 7. Na terenie placówki znajduje się przestronna szatnia, w której znajdują się zamykane szafki, tablice - na których umieszczane są materiały przygotowane przez specjalistów, dyrektora i opiekunów, z zakresu pedagogizacji rodzicielskiej, plany miesięczne, ulotki, czasopisma, artykuły, kalendarz wydarzeń, statut i regulamin. 8. W okresie wakacyjnym w 2017 roku w żłobku przeprowadzono prace remontowe ( odświeżenie sal, malowanie, nowy dywan, nowe elementy wystroju sal, nowe pomoce i zabawki ).
Opis udogodnień
- W salach znajdują się zabawki i pomoce edukacyjne do zabaw i zajęć *basen z kulkami *zabawki i sprzęty interaktywne *kształtki rehabilitacyjne , *zestawy klocków Lego Duplo *puzzle *klocki drewniane i konstrukcyjne *drewniane panele manipulacyjne - aplikacje ścienne *książeczki *pomoce montessoriańskie - służące do nauki samodzielności oraz umiejętności praktycznych ( buty ze sznurowadłami, miotełka i szufelka, opaski z guzikami i rzepami ...) *drewniana kuchnia plus akcesoria - Dzieci mają zapewniony na co dzień dostęp do zabawek i sprzętów służących do nauki pełzania, chodzenia, biegania, kucania, materiały i przedmioty do zabaw i zajęć wielozmysłowych i sensorycznych ( piórka, masy plastyczne, fakturowe obrazki, farby, książeczki, kształtki rehabilitacyjne, materace, piłki... )
Dodatkowe walory architektoniczne
Placówka posiada własny, ogrodzony i wyposażony plac zabaw.
Dodatkowe cechy

 Catering

 Dieta niemowlęca

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Parking

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Rytmika