Poznań
Żłobek
Prywatny Żłobek i Centrum Edukacji Artystycznej "Mały VINCI"
Adres
Wronczyńska 28, 60-102 Poznań
Telefon
781 177 767, 608 506 173
E-mail
Strona www
Typ placówki
Żłobek
Zdjęcia
  • Prywatny Żłobek i Centrum Edukacji Artystycznej "Mały VINCI"
Opis
Mały VINCI mieści się w wolnostojącym budynku z ogrodem, na obrzeżach miasta (Górczyn, Świerczewo), niedaleko autostrady, co gwarantuje szybki dojazd z każdego miejsca Poznania. Podopieczni żłobka podzieleni są na dwie grupy wiekowe: Ciastolinki (do około 2 lat) i Plastelinki (2-3 lata). Każda z grup ma do dyspozycji osobną kondygnację budynku. Zajęcia realizowane w Małym VINCI prowadzone są w oparciu o autorski program edukacyjno-wychowawczo-opiekuńczy.
Opis udogodnień
Żłobek mieści się w budynku dwukondygnacyjnym. Na parterze znajduję się wspólna szatnia oraz pomieszczenia młodszej grupy: sala zabaw, sypialnia, kuchnia, łazienka. Na piętrze budynku znajdują się pomieszczenia starszej grupy: duża sala zabaw, slaa jadalno-plastyczna oraz łazienka. Za budynkiem znajduję się częściowo zadaszony taras oraz w pełni wyposażony, bezpieczny plac zabaw.
Żywienie
Mały VINCI współpracuje z firmą cateringową KUCHNIA JAGLANKA specjalizującą się w żywieniu dzieci (firma współpracuje z dietetykiem, przygotowuje potrawy na bazie naturalnych składników z uwzględnieniem alergii pokarmowych oraz indywidualnych zaleceń Rodziców). W żłobku podajemy 4 posiłki dziennie: śniadanie, obiad podzielony na dwa dania, podwieczorek. Dbając o edukację zdrowotną i kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych Mały VINCI dołączył do ogólnopolskiego programu zdrowego żywienia "Zdrowo jemy, zdrowo rośniemy" pod patronatem Nutricii.
Kuchnia centralna (Opis)
Nie
Personel
Kadra pracująca w placówce posiada niezbędne kwalifikacje (wyższe wykształcenie położnicze lub pedagogiczne) oraz doświadczenie w opiece nad dziećmi do lat 3. Każdy pracownik Małego VINCI posiada odpowiednią wiedzę oraz potrafi udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej. Dodatkowo na stałe współpracujemy z takimi specjalistami jak: lektor języka angielskiego, stomatolog, fizjoterapeuta, dietetyk, logopeda, psycholog dziecięcy.
Placówka dotowana
Tak
Łączna liczba miejsc
30
Dodatkowe cechy

 Catering

 Diety eliminacyjne

 Kuchnia mleczna

 Ogródek

 Osobny budynek

 Parking

 Rytmika

 Wózkarnia