Poznań
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 42 - 1C2 ogólnodostępna - złotnik-jubiler
Nazwa oddziału

 1C2 ogólnodostępna - złotnik-jubiler

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • informatyka
  • wiedza o społeczeństwie

Zawody

 Złotnik-jubiler

Opis

ZŁOTNIK – JUBILER

Jeśli chcesz zdobyć wartościowe kwalifikacje zawodowe, proponujemy Ci klasę, która kształci w zawodzie  złotnik – jubiler. Podczas trzech lat praktycznej nauki zawodu poznasz podstawy złotnictwa, w tym w szczególności pracę z różnymi metalami, obróbkę powierzchni oraz podstawy projektowania i konstruowania indywidualnych projektów złotniczych. W przyszłości rozwijając i doskonaląc swoje umiejętności absolwenci tej klasy będę mogli również zajmować się naprawami i przeróbkami biżuterii, wyceną wyrobów a także oprawami kamieni szlachetnych. 

Na rynku pracy odczuwalny jest brak wykwalifikowanych rzemieślników, dobrze przygotowanych do wykonywania produktów jubilerskich, dlatego podjęcie kształcenia w tym zawodzie jest gwarancją zdobycia ciekawej i satysfakcjonującej pracy. 

Złotnik – jubiler to bardzo interesujący, lecz wymagający skupienia i precyzji zawód. Łączy w sobie różne dziedziny wiedzy. Wymaga też zdolności manualnych i dbałości o szczegóły. Z tego względu warto podkreślić terapeutyczne znaczenie kształcenia w tej specjalności. Jeśli podejmiesz naukę w tej klasie będziesz mieć możliwość zdobycia praktyki zawodowej pod okiem ekspertów najstarszej polskiej firmie jubilerskiej
W. KRUK, która posiada własną manufakturę z wieloletnią tradycją i jest partnerem merytorycznym szkoły. 

  • Kwalifikacja: MEP.05. Wykonywanie i naprawa wyrobów złotniczych i jubilerskich