Poznań
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące św. Marii Magdaleny - 1C - klasa biologiczno-chemiczno-matematyczna
Nazwa oddziału

 1C - klasa biologiczno-chemiczno-matematyczna

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • biologia
  • język obcy nowożytny

Przedmioty rozszerzone
  • biologia
  • chemia
  • matematyka
Opis

To tegoroczna nowość w „Marynce” – proponujemy Wam klasę, o którą bardzo często pytali kandydaci do naszej szkoły – profil biologiczno-chemiczny z dodatkowym rozszerzeniem o „królową nauk” czyli matematykę. W klasie biologiczno-chemiczno-matematycznej dołączysz do pasjonatów rozpoznawania tajemnic świata materialnego i niematerialnego, do miłośników nauki, doświadczeń i eksperymentów, połączenia wiedzy ścisłej i przyrodniczej, obrońców flory i fauny, przyszłych pracowników naukowych, analityków danych, biotechnologów, lekarzy, weterynarzy…

Wybierając ten profil, będziesz miała/miał okazję do poznawania piękna organizmów żywych, doskonałych rozwiązań natury i wspaniałości logiki matematycznej. Rozwiniesz swoje zainteresowania na ciekawych lekcjach, praktycznych warsztatach, zajęciach laboratoryjnych i takich, które odbywają się w terenie.

Podobnie jak coroczne klasy biologiczno-chemiczne  również i klasa 1C objęta będzie patronatem Uniwersytetu Medycznego i Wydziału Biologii Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza. Uczniowie tych klas wraz z opiekunami - uczestniczą w cyklicznie organizowanych wykładach, zajęciach klinicznych, seminaryjnych i laboratoryjnych Uniwersytetu Medycznego oraz wykładach, ćwiczeniach i zajęciach terenowych prowadzonych zarówno przez pracowników Wydziału Biologii, jak i Uniwersytetu Przyrodniczego, ale także… Ogrodu Zoologicznego czy Palmiarni.

Klasa o tym kierunku kształcenia stworzy Ci możliwość pogłębiania i rozszerzenia wiedzy z zakresu biologii, chemii i matematyki, a zdobyte umiejętności pozwolą na podjęcie studiów na tak przyszłościowych i atrakcyjnych kierunkach, jak medycyna, bioinformatyka, biotechnologia, sektor analizy danych, stomatologia, rehabilitacja, fizjoterapia, ratownictwo medyczne, farmacja, zdrowie publiczne, kosmetologia, biochemia, leśnictwo, weterynaria, dietetyka, biologia, chemia, ochrona środowiska, architektura krajobrazu ale także kryminalistyka czy oceanografia…

Niech Twoim Mistrzem zostanie prof. Wacław Sierpiński albo prof. Jerzy Vetulani albo prof. Zbigniew Religa, albo sir David Attenborough, albo Adam Wajrak, albo…

Przed Tobą staną otworem drzwi nie tylko Uniwersytetu Medycznego, Uniwersytetu Przyrodniczego czy Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza, ale również Politechniki Poznańskiej czy innych uczelni krajowych.

 P.S.

Będą Ci potrzebne: fartuch, rękawiczki, skalpel, kalkulator, lupa…, ale jeszcze bardziej - bystre oko i sprawne dłonie…, a już na pewno otwarty umysł.