logo nabor poznan
informator
Zespół Szkół Odzieżowych
Adres ul. Kazimierza Wielkiego 17, 61-863 Poznań
Telefon (61) 852-96-92
Fax (61) 852-44-58
E-mail sekretariat@e-zsopoznan.pl
Strona WWW http://www.e-zsopoznan.pl
Opis Zespół Szkół Odzieżowych im. Władysława Reymonta ma bogatą, 98-letnią tradycję i zajmuje znaczącą pozycję w środowisku naszego miasta i regionu. Jest jedną z pierwszych szkół w Polsce, która otrzymała dwukrotnie certyfikat poświadczający wdrożenie i stosowanie systemu zarządzania spełniającego normę ISO 29990:2010. ZSO od lat przygotowuje dobrych fachowców, rzemieślników, którzy po skończonej edukacji stają się poszukiwanymi pracownikami. Wizytówką szkoły jest Konkurs dla Młodych Krawców i Projektantów „Mała Pętelka” im. Małgorzaty Zaręby. Impreza doskonale wpisuje się we współczesny trend zainteresowania stylizacją, modą i projektowaniem. Młodzi adepci sztuki fryzjerskiej i krawieckiej mają niepowtarzalną okazję do zaprezentowania swoich umiejętności szerszemu gronu odbiorców, wzbudzenia zainteresowania mediów i rywalizacji na wysokim poziomie. Uczniowie „Odzieżówki” zajmują wysokie lokaty nie tylko w „Małej Pętelce”, ale także w innych ogólnopolskich konkursach i mistrzostwach fryzjerskich. Szkoła współpracuje z renomowanymi firmami odzieżowymi, np. Hero Collection oraz fryzjerskimi: Eurokos, Progress. Firma Progress sprawuje patronat nad uczniami klasy fryzjerskiej zawodowej, organizując profesjonalne pokazy i szkolenia. W ramach współpracy międzynarodowej nawiązano kontakty ze szkołami zawodowymi w Fürstenwalde (Niemcy) i Kutaisi (Gruzja). Opracowano także propozycję współdziałania ze szkołami w Shenzen (Chiny). Organizowanie staży zagranicznych, współpraca z instytucjami branżowymi, Międzynarodowymi Targami Poznańskimi pozwala zdobywać doświadczenie i podnosić kwalifikacje. Z Wielkopolską Izbą Rzemieślniczą w Poznaniu i partnerami z Poczdamu zrealizowano dwa projekty pogłębiające kompetencje zawodowe i umiejętność pracy w międzynarodowym zespole. Uczniowie (młodociani pracownicy) mają okazję odbywać staż w Niemczech.
W procesie zmian zachodzących na współczesnym rynku pracy, przemianie ulega także proces edukacyjny. W roku szkolnym 2016/2017 technika technologii odzieży zastąpiono technikiem przemysłu mody. Technik przemysłu mody zdobywa umiejętności pozwalające nie tylko projektować i wykonywać wyroby odzieżowe, ale również skutecznie dobierać metody i instrumenty promocji kolekcji oraz planować działania logistyczne związane z jej sprzedażą.
Proponowane przez szkołę zawody dają absolwentom możliwość własnego rozwoju, założenia działalności gospodarczej: sklep internetowy, punkt usługowy, organizowanie zajęć kroju i szycia, warsztatów z rękodzielnictwa. Szkoła zapewnia bardzo dobre przygotowanie zawodowe i mobilizuje do rozwijania kreatywności, pielęgnowania pasji, rozwijania przedsiębiorczości. Zdobycie jednego z proponowanych przez szkołę zawodów może być sposobem na ciekawe życie, pozwalającym łączyć obowiązki domowe z aktywnością zawodową.
W Zespole Szkół Odzieżowych mieści się również XXIII Liceum Ogólnokształcące dla Dorosłych, w którym absolwenci szkoły zawodowej mogą kontynuować naukę oraz uzyskać tytuł technika na kwalifikacyjnych kursach zawodowych.
Szkoły
Technikum Odzieżowo-Usługowe
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 23
Powrót