logo nabor poznan
informator
Adres ul. Raszyńska 48, 60-135 Poznań
Telefon 61 861 00 27
Fax 61 861 00 43
E-mail poczta@zsbd.pl
Strona WWW http://www.zsbd.pl
Opis XXVIII Liceum Ogólnokształcące pierwszych swych uczniów przyjęło prawie dwadzieścia lat temu - od września 1999 roku. Powstało ono w ramach Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych, gdzie od ponad 60 lat kształcimy uczniów w technikum, przygotowując ich do pracy zawodowej oraz do zdawania egzaminu dojrzałości i dalszej nauki na wyższych uczelniach. W rok szkolny 2002/2003 weszliśmy z nową strukturą szkół ponadgimnazjalnych uruchamiając wszystkie nowe typy szkół.
W liceum ogólnokształcącym chcemy, by każdy znalazł to, co go interesuje i jest zgodne z aktualnymi tendencjami. Prowadzimy kształcenie w zakresie humanistyczno-medialnym, a także w kierunku spraw prawno - społecznych i integracji europejskiej. Staramy się by każdy mógł obudzić w sobie i właściwie wykorzystać drzemiące w nim zdolności, umiejętności, możliwości... by miał szansę...
Dla ułatwienia uczniom nauki a także dla zmniejszenia wydatków rodziców, SZKOŁA ZAPEWNIA BEZPŁATNY KOMPLET PODRĘCZNIKÓW DO WSZYSTKICH PRZEDMIOTÓW wypożyczany każdemu uczniowi z biblioteki szkolnej na cały rok nauki. W 2004 roku szkoła nasza uzyskała certyfikat i tytuł "Szkoła z klasą", w 2008 r. uzyskaliśmy certyfikat jakości "Szkoła Przedsiębiorczości", a w 2008 r. i 2009 r. przyznawany przez "Głos Wielkopolski" tytuł "Mocna Szkoła".
Budynek szkoły zlokalizowany jest w bardzo dobrym, spokojnym punkcie Poznania - na Raszynie, niedaleko pętli tramwajowej i autobusowej na Górczynie, przy osiedlu Mikołaja Kopernika.
W szkole działa biblioteka szkolna z czytelnią czynną od 7:30 do 15:30, wyposażoną w multimedialne centrum informacji z dostępem do internetu.
Dla dojeżdżających od godz. 7:00 czynna jest świetlica szkolna z bufetem.
Dla zamiejscowych możliwość zakwaterowania w bursie szkolnej.
Dodatkowe informacje strona szkoły
Dojazd Dojazd do szkoły tramwajem do pętli górczyńskiej lub autobusem 63,64,69,79,91.
Historia szkoły XXVIII Liceum Ogólnokształcące powstało od 1 września 1999 roku jako rozszerzenie działalności Zespołu Szkół Budowlano-Drzewnych, który swoją historię datuje od 1956 roku. Mając doświadczenie i dobre wyniki w nauczaniu na poziomie średnim uczniów technikum, XXVIII Liceum Ogólnokształcące szybko zdobyło dużą popularność i uznanie. Co roku uruchamiamy nowe klasy pierwsze. Ty też możesz znaleźć coś dla siebie... .
Koła zainteresowań Koła zainteresowań: historyczne, polonistyczne, matematyczne, informatyczne, biologiczne, chemiczne, przyrodnicze, turystyczne, teatralne, ekonomiczne, szkolny klub europejski oraz SKS w dyscyplinach:koszykówka, siatkówka, piłka nożna, tenis stołowy.
Kontakty zagraniczne Współpraca z Berufsbildende Schule 3 w Hanoverze (wymiana uczniów).
Osiągnięcia szkoły Uczniowie są finalistami oraz laureatami: konkursu "Poznański Czerwiec 56" - 50 lat później, okręgowych zawodów międzynarodowego konkursu matematycznego "Supermatematyk", Olimpiady Wiedzy o Regionie i Przedsiębiorczości organizowanej przez Konsulat Brytyjski, konkursów historycznych organizowanych przez Fundację im. Stefana Batorego i Ośrodek KARTA. W lutym 2011 roku dwie uczennice były finalistkami etapu okręgowego Olimpiady Języka Rosyjskiego. W lutym 2012 roku zakwalifikowały się do finału centralnego. Tytuł ten zwolnił uczennice z matury z języka rosyjskiego (wpis 100%), a także z postępowania rekrutacyjnego i zapewnił miejsce m.in. na ponad 20 kierunkach uczelni w Poznaniu, około 13 w Warszawie, 18 w Krakowie. Przez lata Szkoła była organizatorem konkursu "Wielkopolska Wczoraj i Dziś", który spotykał się z żywym zainteresowaniem uczniów szkół ogólnokształcących. Aktualnie organizujemy Festiwal Filmowy "Portret mojej szkoły", Festiwal Małych Form Teatralnych "Chichot Pegaza", konkurs dla gimnazjalistów "Architektura z duszą" i wiele innych. Bierzemy udział w Narodowym Programie Rozwoju Czytelnictwa, Ogólnopolskiej Akcji Nocy Bibliotek, konkursach i działaniach Fundacji Biblioteka Ekologiczna, Kampanii „Transplantacja – drugie życie”. Realizujemy projekty ze Stowarzyszeniem Współpracy ze Wschodem „Memoramus”.
Oddziały Oferta w przygotowaniu
Powrót