Poznań
Przedszkole
Niepubliczne Przedszkole Fundacji Familijny Poznań Konik Polny
Adres
Łukaszewicza 9/13, 60-726 Poznań
Telefon
513 073 386
E-mail
Strona www
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Niepubliczne Przedszkole Fundacji Familijny Poznań Konik Polny
  • Niepubliczne Przedszkole Fundacji Familijny Poznań Konik Polny
Opis

O przedszkolu

asza placówka umiejscowiona jest w samym sercu Poznania, w pobliżu Parku Wilsona i Areny, co daje nam możliwość poznawania czterech pór roku bezpośrednio ich doświadczając. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 9, w której mieści się przedszkole,  znajduje się nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, dzięki czemu dzieci mogą miło i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

W Przedszkolu „Konik Polny” duży nacisk kładziemy na realizację zadań związanych z edukacją prozdrowotną, dlatego też bierzemy udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Razem bawimy się i uczymy, spędzamy miło czas na spacerach i w trakcie zajęć. W przedszkolu organizowane są warsztaty edukacyjne, podczas których dzieci nie tylko doskonale się bawią , ale również uczą.

„Koniki Polne” biorą udział w różnych warsztatach m. in. w warsztatach plastycznych w Filii Biblioteki Raczyńskich w Osiedlowym Domu Kultury „Krąg”. Do przedszkola przyjeżdżają teatrzyki, dzięki czemu dzieci mogą poznawać zawód aktora, a także bliżej obcować z żywą sztuką.

Staramy się budować u dzieci poczucie własnej wartości, wyrabiać nawyki kulturalnego zachowania się wobec dorosłych i rówieśników, oraz staramy się kształtować umiejętności społeczne dzieci tak, aby zgodnie funkcjonowały w grupie podczas zabawy i zajęć dydaktycznych.

Nauczycielki dbają o to, aby zajęcia dydaktyczne były przeprowadzane nie tylko w sposób profesjonalny, ale również aby panowała na nich miła, przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce przez zabawę.

Przyjęty Program Wychowania Przedszkolnego na bieżący rok szkolny to „Olek i Ada” Małgorzaty Kwaśniewskiej , Joanny Lendzion i Wiesławy Żaby- Żabińskiej.

W przedszkolu „Konik Polny” dzieci czują się jak w domu, dzięki czemu możemy realizować ideę, która przyświeca Fundacji Familijny Poznań.

Personel
Młoda wykształcona kadra. Bezpłatna opieka logopedy i psychologa.
Godziny otwarcia od
8:00 - 15:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Rytmika