Systemowa obsługa rekrutacji
Poznań
Adres
Łukaszewicza 9/13, 60-726 Poznań
Telefon
513 073 386
Strona www
konikpolny-poznan.familijny.pl/
Typ placówki
Przedszkole
Zdjęcia
  • Niepubliczne Przedszkole Fundacji Familijny Poznań Konik Polny
  • Niepubliczne Przedszkole Fundacji Familijny Poznań Konik Polny
Opis

O przedszkolu

Nasza placówka umiejscowiona jest w samym sercu Poznania, w pobliżu Parku Wilsona i Areny, co daje nam możliwość poznawania czterech pór roku bezpośrednio ich doświadczając. Na terenie Szkoły Podstawowej nr 9, w której mieści się przedszkole,  znajduje się nowoczesny i bezpieczny plac zabaw, dzięki czemu dzieci mogą miło i aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu.

W Przedszkolu „Konik Polny” duży nacisk kładziemy na realizację zadań związanych z edukacją prozdrowotną, dlatego też bierzemy udział w programie „Kubusiowi Przyjaciele Natury”. Razem bawimy się i uczymy, spędzamy miło czas na spacerach i w trakcie zajęć.  W ostatnich latach nawiązaliśmy współpracę z Firmą Stomatologiczną Candeo, dzięki czemu dzieci mogą jeszcze lepiej dbać o zdrowie.

„Koniki Polne” biorą udział w różnych warsztatach m. in. w warsztatach plastycznych w Filii Biblioteki Raczyńskich w Osiedlowym Domu Kultury „Krąg”. Do przedszkola przyjeżdżają teatrzyki, dzięki czemu dzieci mogą poznawać zawód aktora, a także bliżej obcować z żywą sztuką. W tym roku szkolnym wprowadziliśmy do przedszkola cykl zajęć  „Przedszkolaki w muzeum”.

Staramy się budować u dzieci poczucie własnej wartości, wyrabiać nawyki kulturalnego zachowania się wobec dorosłych i rówieśników, oraz staramy się kształtować umiejętności społeczne dzieci tak, aby zgodnie funkcjonowały w grupie podczas zabawy i zajęć dydaktycznych.

Nauczycielki dbają o to, aby zajęcia dydaktyczne były przeprowadzane nie tylko w sposób profesjonalny, ale również aby panowała na nich miła, przyjazna atmosfera sprzyjająca nauce przez zabawę. W Przedszkolu realizujemy program edukacji przedszkolnej „Zanim będę uczniem”.

W przedszkolu „Konik Polny” dzieci czują się jak w domu, dzięki czemu możemy realizować ideę, która przyświeca Fundacji Familijny Poznań.

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
25
Personel
Młoda wykształcona kadra. Bezpłatna opieka logopedy i psychologa.
Godziny otwarcia od
8:00 - 15:00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Rytmika