Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 64 im. Marii Konopnickiej
Adres
os. Orła Białego 120, 61-251 Poznań
Telefon
61 877-05-62
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • wejście do szkoły
  • stołówka
  • salka zabaw
  • plac zabaw
  • salka zabaw
Opis
Szkoła Podstawowa nr 64 w Poznaniu mieści się na Ratajach.Swym początkiem sięga XIX w. Jest to nowoczesna szkoła z tradycjami. Posiada certyfikat "Szkoła z klasą". Obecnie liczy 33 oddziały, w tym 1 oddział przedszkolny. W sumie do "zerówek" uczęszcza 25 dzieci. Zajęcia odbywają się w przytulnych i kolorowych salach,które wyposażono w nowoczesne mebelki. Półki są pełne różnorodnych zabawek, gier edukacyjnych itp. Oferujemy dzieciom naukę połączoną z zabawą i sportem (warsztaty, wystawy, turnieje, mecze, pokazy artystyczne, prezentacje dorobku, koncerty). Otaczamy dzieci wszechstronną opieką. Małe dziecko traktujemy bardzo poważnie. Pod opieką przyjaznych nauczycieli może zdobywać wiedzę, a także rozwijać swe artystyczne talenty. Dzieci mogą korzystać ze stołówki i sali do ćwiczeń fizycznych. Troszczy się o nie pedagog, psycholog szkolny i szkolna pielęgniarka, zapewniamy również opiekę logopedy i zajęcia gimnastyki korekcyjnej.
Dodatkowe zajęcia
Dzieci uczestniczą w wielu zajęciach dodatkowych. Podczas zajęć języka angielskiego doskonalą swe umiejętności językowe. Kształtują prawidłowo swą sylwetkę uczestnicząc w gimnastyce korekcyjnej. Rozwijają muzykalność, wyczucie rytmu podczas zajęć z rytmiki. Doskonalą sprawność fizyczną biorąc udział w zajęciach sportowych.
Personel
Zajęcia prowadzone są wymiennie przez dwu nauczycieli. Wychowawca prowadzi z dziećmi zajęcia wynikające z podstawy programowej, drugi nauczyciel prowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Godziny otwarcia od
6:00
Drzwi otwarte

Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2021/2022
25
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji