Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego
Adres
Starołęcka 142, 61-341 Poznań
Telefon
+48 61879-30-46
Fax
48618793046
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Marek Szczeszak
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego
  • coroczny, wrześniowy festyn rodzinny
  • festyn rodzinny
Opis

Szkoła jest pięknie położona nad Wartą. Rozległe tereny zielone zapewniają dzieciom możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, na przyszkolnym placu zabaw i nowoczesnym wielofunkcyjnym boisku sportowym. Sala oddziału przedszkolnego, tak jak i nauczania wczesnoszkolnego, znajduje się w wydzielonej części szkoły, na parterze budynku. Jest ona wyposażona w odpowiednie meble, zabawki i miejsca rekreacyjne oraz bogaty zestaw pomocy dydaktycznych. Oprócz realizacji podstawy programowej dzieci biorą udział w ciekawych projektach i programach dbających o ich wszechstronny rozwój: „Moje dziecko idzie do szkoły”, „Bądźmy zdrowi- wiemy więc działamy”, „Przyjaciele Zippiego”, „Czyste powietrze wokół nas”, „O odporność dbamy, bo warzywa zajadamy”, „Czyściochowe przedszkole”, „Dzieciaki mleczaki”. Organizowane są dla nich bezpłatne zajęcia gimnastyki korekcyjnej i angielskiego. Tradycją jest organizowany corocznie Turniej Przedszkolaków „Zanim zostaniesz pierwszakiem”, na który zapraszane są sąsiadujące przedszkola. Maluchy z oddziału przedszkolnego biorą udział w wielu imprezach: pasowanie na starszaka, dzień pluszowego misia, andrzejki, mikołajki, balik karnawałowy, dzień babci i dziadka, powitanie wiosny, zajączek. Biorą udział w konkursach plastycznych, konkursie kolęd i pastorałek. Przedszkolaki mają możliwość spożywania smacznych, dwudaniowych obiadów w szkolnej stołówce. Mogą korzystać z sali gimnastycznej i auli. Dzieci objęte są pomocą psychologiczno- pedagogiczną na terenie placówki.

Osiągnięcia

Godziny otwarcia od
7:00
Dodatkowe zajęcia
W oddziale przedszkolnym prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe: logopedia, gimnastyka korekcyjna, rytmika, zajęcia taneczne, zajęcia ruchowe. Ponadto dzieci objęte są opieką psychologa i pedagoga szkolnego.
Koła zainteresowań
Po zajęciach obowiązkowych dzieci mogą brać udział w zajęciach kółka tanecznego, kółka flażoletowego. Prowadzone są zajęcia szachowe.
Historia

Szkoła powstała w 1883r. Zbudowano wówczas jednoizbowy budynek, w którym rozpoczęli naukę uczniowie. W 1937r. rozbudowano szkołę do czterech izb. Pod koniec wojny w 1944r. doszło do pożaru i budynek uległ całkowitemu zniszczeniu. Odbudowano ją z funduszy SFOS w 1951r. i powstał jak na owe czasy bardzo nowoczesny gmach. W 1883r. szkoła obchodziła stulecie istnienia, a trzy lata wcześniej otrzymała imię Ksawerego Faustyna Ignacego Zakrzewskiego- społecznika, lekarza, harcerza i działacza Towarzystwa Gimnastycznego Sokół. Od 1989r. szkoła posiada sztandar. Wierzymy, że jesteśmy dopiero na początku tworzenia wyjątkowej historii naszej szkoły.

Od 2003r. przy Szkole Podstawowej działa oddział przedszkolny.

Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Religia

 Rytmika

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców