Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego
Adres
Starołęcka 142, 61-341 Poznań
Telefon
+48 61879-30-46
Fax
48618793046
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 63 im. Ksawerego Zakrzewskiego
  • coroczny, wrześniowy festyn rodzinny
  • festyn rodzinny
Opis
Szkoła jest pięknie położona nad Wartą. Rozległe tereny zielone zapewniają dzieciom możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu, także na dwóch przyszkolnych placach zabaw. Zajęcia dla dzieci oddziału przedszkolnego i nauczania początkowego odbywają się w wydzielonej części szkoły, na parterze. Sale lekcyjne wyposażone są w odpowiednie meble, zabawki i miejsca rekreacyjne. Uczniowie od najmłodszych klas uczestniczą w zajęciach kół zainteresowań, takich jak: sportowe, plastyczne, muzyczne, komputerowe, przyrodnicze. Sala dla przedszkolaków jest wydzielona i przystosowana do dzieci młodszych. W szkole działa stołówka, obiady gotowane są na miejscu. Wydawane są napoje i dwudaniowe obiady. W trakcie pobytu w oddziale przedszkolnym dzieci biorą udział w wielu imprezach: Ślubowanie na starszaka, święto pluszowego misia, andrzejkowe wróżby, mikołajki, wigilia, balik karnawałowy, dzień babci i dziadka, powitanie wiosny, wyjścia do teatru, kina, obserwacje w przyrodzie. Dzieci biorą udział w konkursach plastycznych, Przeglądzie Piosenki Dziecięcej, konkursie kolęd i pastorałek.Tradycyjnie co roku przeprowadzane są: Turniej Przedszkolaków i Zimowy Turniej Sportowy, w których biorą udział przedszkolaki z sąsiednich przedszkoli i szkół. W oddziale przedszkolnym realizowane są różnorodne programy: - "bądźmy zdrowi- wiemy, więc działamy" - " Moje dziecko idzie do szkoły" - program zdrowia psychicznego "Przyjaciele Zippiego" - "Czyste powietrze wokół nas"- program przedszkolnej edukacji antynikotynowej.
Osiągnięcia
"Szkoła z klasą" "Szkoła z klimatem" "Z Pyrkiem Bezpieczniej" laureat Ogólnopolskiej Akcji "Cała Polska czyta dzieciom" organizator Mikołajkowego Turnieju Sportowego Przedszkolaków organizator Wiosennego Turnieju Przedszkolaków
Godziny otwarcia od
6:00
Dodatkowe zajęcia
W oddziale przedszkolnym prowadzone są bezpłatne zajęcia dodatkowe : logopedia, gimnastyka korekcyjna,rytmika, zajęcia taneczne, zajęcia ruchowe.Ponadto dzieci objęte są opieką psychologa i pedagoga szkolnego.
Koła zainteresowań
Po zajęciach obowiązkowych dzieci mogą brać udział w zajęciach kółka tanecznego, kółka flażoletowego. Prowadzone są zajęcia szachowe.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe