Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
Adres
Boranta 2, 61-608 Poznań
Telefon
61 8202-172
Fax
61 8202-172
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
mgr Mariola Głuszczak
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
 • Pawilon - odzielny budynek, w którym odbywaja sie zajęcia dla dzieci z oddziału przedszkolnego
 • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Sala zajęć
 • Kącik zabaw
 • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Szatnia
 • Plac zabaw
 • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
 • Szkoła Podstawowa nr 60 im. Wojciecha Bogusławskiego
Opis
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 60 mieści się w budynku wolnostojącym, wyposażonym w sprzęt do zabaw oraz tablicę interaktywną, pianino. Zapewniamy fachową opiekę wychowawczą, pedagogiczną, dbamy o bezpieczeństwo dzieci, rozwijamy zainteresowania i umiejętności poprzez prowadzone zajęcia dodatkowe: plastyczne, muzyczne, sportowo-ruchowe oraz języka angielskiego. Dbamy o zdrowy rozwój dziecka, zapewniamy opiekę specjalistyczną w zakresie logopedii i gimnastyki korekcyjnej, pomoc i wsparcie pedagoga i psychologa, a także zajęcia ruchowe na świeżym powietrzu (plac zabaw, boisko szkolne, ścieżka zdrowia). Nasze dzieci do oddziału przedszkolnego przychodzą radosne i uśmiechnięte. Zajęcia prowadzone są w godzinach od 7.00 do 12.00, a później zapewniamy bezpłatna opiekę do godziny 17.00. W stołówce szkolnej zapewniamy zdrowe śniadania, napoje dwudaniowe obiady przygotowane w naszej kuchni. Trzy razy w tygodniu zapewniana jest opieka pielęgniarki. W harmonogramie pracy oddziału przedszkolnego uwzględniamy różne imprezy okolicznościowe ( Dzień Matki, Dzień Ojca, Dzień Babcia, Dzień Dziadka, Dzień Misia, Mikołajki, Jasełka, Dzień Otwarty, Balik Karnawałowy). Wyjścia do teatru, księgarni, wyjścia w ramach "Małej Ojczyzny" - Leśniczówka, lotnisko, Park Dinozaurów oraz wycieczkę do Instytutu Geografii - oglądanie meteorytów. Dysponujemy dla Państwa pociech 35 wolnymi miejscami. Serdecznie zapraszamy!
Osiągnięcia
Dzieci uczestniczą w zajęciach w ramach projektu ekologicznego "Mali ekolodzy" dla dzieci 5-6 letnich oraz w konkursach organizowanych przez uczniów naszej szkoły - fotograficznym, plastycznym, recytatorskim. Dzieci wspólnie z uczniami uczestniczą w akcjach charytatywnych organizowanych na terenie szkoły przez SKC oraz Samorząd Uczniowski: "Kremówki", "Rogale", "Mikołaj", "Tytka Miłosierdzia", "Baranek wielkanocny", "Zaczarowany Ołówek", "Podaj Mydło". Duże zainteresowanie i udział w konkursach tematycznych organizowanych we współpracy z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej, takich jak: "Kasztanowe ludki", "Portret pluszowego misia", "Zakładka do Książki", "Stroik Bożonarodzeniowy" , "Maska Karnawałowa" , "Wiosenne wiersze". Nasze dzieci bezstresowo rozpoczynają naukę w klasie pierwszej, osiągają liczne sukcesy i uzyskują wysokie lokaty w konkursach.
Dodatkowe zajecia
Zajęcia plastyczne, zajęcia muzyczne, zajęcia sportowo - ruchowe, zajęcia języka angielskiego
Godziny otwarcia uwagi
8:00 - 13:.00 zajęcia w oddziale przedszkolnym, 7:.00 - 8:00 oraz 13:00 - 16:30  zajęcia opiekuńczo - wychowawcze oraz zajęcia dodatkowe
Historia
Historia naszej szkoły swymi początkami sięga czasów zaborów. Naramowickie dzieci rozpoczęły naukę 7 stycznia 1833 roku w wybudowanym trzy lata wcześniej z gliny i krytym słomianą strzechą budynku. Pierwszym nauczycielem został zaprzysiężony 19 grudnia 1832 roku Fryderyk Sieg. Początkowo uczęszczały do niej tylko dzieci z dworu i wsi Naramowice. W 1835 roku przyłączono do obwodu szkolnego Naramowice wsie Sołacz i Urbanowo. Jednak już po dwóch latach przestały one uczęszczać do naszej szkoły ze względu na dużą odległość, którą musiały codziennie pokonywać. W okresie zaborów baza materialna szkoły była stale wzbogacana. Oprócz drobnych inwestycji, jak wybudowanie stodoły, zewnętrznych ubikacji, wstawienie pompy do szkolnej studni czy bieżących remontów, w 1867 roku oddano do użytku nowy budynek (obecnie ul. Rubież 18). Możliwe to było dzięki dobroczynnym gestom m.in. inspektora szkolnego księdza kanonika Brzezińskiego, który darował szkole list zastawny o wartości 50 talarów. Odsetki od tej kwoty przeznaczył na zakup przyborów szkolnych dla dzieci z ubogich rodzin. Także zmarły 31 sierpnia 1862 roku dobroczyńca szkoły, miejscowy dziedzic, Jakub Moraczewski w testamencie zapisał 1000 talarów na budowę nowej szkoły ( tej z 1867 r.). W trzecim budynku przy obecnej ulicy Rubież 20 lekcje zaczęto w 1910 roku. Funkcjonował on jako Szkoła Podstawowa nr 60 w Poznaniu do 31 sierpnia 1965 roku, kiedy oddano do użytku szkołę przy ulicy Boranta 2.
Koła zainteresowań
- gry i zabawy w języku angielskim - zajęcia artystyczno - techniczne "Mali Artyści" - gry i zabawy ruchowe - zajęcia z rytmiki
Godziny otwarcia od
7.00
Personel
młoda w pełni wykwalifikowana kadra pedagogiczna
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe