Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 6 im. Hipolita Cegielskiego
Adres
osiedle Rusa 56, 61-245 Poznań
Telefon
61-8779-612
Fax
61-8779-612
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • sala oddziału przedszkolnego
  • uczymy się
  • zabawy konstrukcyjne
Opis
Sala oddziału przedszkolnego znajduje się w wydzielonym segmencie szkoły. Jej wyposażenie jest dostosowane do potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Każde dziecko ma szafkę na swoje przybory. Przy sali znajdują się szafki odzieżowe, które zapewniają komfort przy rozbieraniu i ubieraniu się. Szkoła wyposażona jest w monitoring. Teren wokół szkoły jest duży i bezpieczny. Przy szkole znajduje się ogrodzony plac zabaw. Przedszkolaki otrzymują wsparcie i pomoc wychowawcy, który przygotowuje je do podjęcia nowych obowiązków. W ciągu roku organizowane są wyjścia do teatru, wycieczki do ciekawych miejsc w Poznaniu i poza Poznań. W uroczysty sposób dzieci świętują Dzień Matki i Ojca, Dzień Babci i Dziadka, Mikołajki, Zajączka wielkanocnego, co roku odbywa się balik karnawałowy. W razie potrzeby dzieci mogą korzystać nieodpłatnie z pomocy logopedy, psychologa, pedagoga. Dzieci mają możliwość korzystania z obiadów w stołówce szkolnej. Zajęcia obowiązkowe odbywają się w godz. 8.00-13.00.
Osiągnięcia
- dbanie o wszechstronny rozwój, - przygotowanie dzieci do podjęcia nowych wyzwań, związanych z dalszą edukacją, - dobre wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, - udział w projektach profilaktycznych, konkursach plastycznych i innych.
Dodatkowe zajęcia
gimnastyka korekcyjna, opieka logopedyczna, psychologiczna, pedagogiczna, język angielski
Godziny otwarcia uwagi
Dzieci korzystające z dłuższego pobytu w oddziale przedszkolnym (po zajęciach obowiązkowych) będą pod opieką drugiego nauczyciela, który poprowadzi zajęcia opiekuńczo-wychowawcze.
Godziny otwarcia od
6:30- 16:30
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców/opiekunów prawnych w procesie rekrutacji