Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 59 im. gen. J. H. Dąbrowskiego
Adres
Baranowska 1, 61-353 Poznań
Telefon
+48 618793-196
Fax
618793-196
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Opis
Szkoła posiada certyfikaty: "Szkoła z klasą", "Nauczyciel z klasą", "Szkoła bez przemocy". Dzieci uczęszczające do kl."0" przygotowujemy poprzez naukę i zabawę do dalszej edukacji szkolnej. Zajęcia prowadzone są w przestronnej sali, wyposażonej w nowe meble i sześciokątne stoliki. Sześciolatkom zapewniamy: - miłą, ciepłą atmosferę - zajęcia ruchowe - zajęcia korekcyjno-kompensacyjne - gimnastyka korekcyjna - rytmikę - naukę języka angielskiego - zajęcia dydaktyczne z wykorzystaniem komputera i tablicy multimedialnej. - zajęcia w sali gimnastycznej - zajęcia logopedyczne - zajęcia psychoedukacyjne - spacery i zabawy na świeżym powietrzu - plac zabaw z Radosnej Szkoły, zieloną salę gimnastyczną - zajęcia adaptacyjne w ostatnim tygodniu sierpnia - dzieci uczestniczą w imprezach dla całej społeczności szkolnej - udział w wycieczkach i przedstawieniach teatralnych - zajęcia z piłki nożnej Rodzicom zapewniamy: - stałą współpracę z nauczycielami - bezpłatne porady pedagoga na terenie szkoły - udział w uroczystościach rodzinnych typu Dzień Babci i Dziadka, Dzień Mamy i Taty - możliwość wykupienia obiadów
Osiągnięcia
Do naszych sukcesów należą zajęcia teatralne, które wzbogacają wiedzę dzieci z wiadomości o teatrze, ćwiczymy na nich poprawną wymowę, ekspresję ruchową. Wspólnie wykonujemy rekwizyty, stroje oraz scenografię do naszych przedstawień. Na swoim koncie mamy przedstawienie kukiełkowe, teatry pantomimiczne, teatr rąk, oraz teatr cieni.
Godziny otwarcia uwagi
W godzinach od 8.15 do 13.15 odbywają się zajęcia edukacyjno-artystyczne, gry i zabawy oraz zajęcia sportowe pod opieką wychowawcy klasy. W godzinach od 7.00 do 8.15 i od 13.15 do 17.00 dla sześciolatków prowadzona jest oddzielna świetlica.
Godziny otwarcia od
od 6.30 - świetlica
Dodatkowe zajęcia
logopedia, gimnastyka korekcyjna
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia komputerowe

 Zajęcia sportowe