Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 4 im. Armii Poznań
Adres
Rawicka 12/14, 60-113 Poznań
Telefon
61 830-86-20
Fax
61 830-86-20
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Opis
Nasza szkoła położona jest w zacisznej, willowej dzielnicy. Posiadamy profesjonalną i wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną. Od roku szkolnego 2009/2010 tworzymy klasy I również dla dzieci 6 letnich. Oferujemy: - język angielski w klasach I-VI - naukę pływania w edukacji wczesnoszkolnej prowadzoną na basenie przy ulicy Chwiałkowskiego - atrakcyjną i szeroką ofertę zajęć pozalekcyjnych min. koło informatyczne, plastyczne, muzyczne (chór szkolny), teatralne, redakcyjne, naukowe (przyrodnicze, matematyczne, historyczne, językowe) i sportowe (siatkówka, koszykówka, piłka nożna, piłka ręczna, karate). Posiadamy nowoczesną i bogatą bazę szkolną i sportową (bardzo dobrze wyposażone sale lekcyjne, gimnastyczne, pracownia komputerowa, przyrodnicza, biblioteczne centrum multimedialne, boiska sportowe ze sztuczną trawą, siłownia na wolnym powietrzu, plac zabaw dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III). Oddziały przedszkolne dla dzieci 5 i 6-letnich prowadzimy od 2002 roku (zatrudniamy wykwalifikowaną kadrę pedagogiczną mamy specjalnie wyposażone sale dydaktyczne i plac zabaw dla najmłodszych). Zapewniamy opiekę pedagoga i psychologa szkolnego – oferujemy pomoc w rozwiązywaniu problemów dydaktycznych i wychowawczych (zajęcia dla uczniów, nauczycieli i rodziców). Prowadzimy zajęcia specjalistyczne: logopedyczne, korekcyjno-kompensacyjne, socjoterapeutyczne i gimnastykę korekcyjną. W szkole funkcjonuje gabinet pielęgniarki szkolnej. Na terenie szkoły znajduje się kuchnia, która codziennie przygotowuje śniadania, napoje i dwudaniowe obiady. Dzieci z oddziału przedszkolnego i klas I-III otrzymują bezpłatnie mleko i owoce. Corocznie organizujemy zajęcia "Zima w mieście" w okresie ferii zimowych oraz wyjazdy na zimowiska i kolonie letnie.
Osiągnięcia
- realizacja różnych projektów edukacyjnych, np. w klasach I-III „Z Pyrkiem bezpieczniej” oraz „Śladami poznańskiej Pyzy” - autorski program z zakresu edukacji regionalno-patriotycznej - prowadzenie zajęć zapobiegających agresji i uczących
Dodatkowe zajecia
Nieodpłatnie: zajęcia logopedyczne, gimnastyka korekcyjna, religia, język angielski rytmika. Ponadto opieka psychologa i pedagoga.
Godziny otwarcia uwagi
Dzieci z oddziału przedszkolnego mają zajęcia w godzinach 8-13. Po godzinie 13 prowadzone są zajęcia opiekuńczo wychowawcze przez drugiego nauczyciela.
Godziny otwarcia od
7.00 ( uzależniona od złożonych przez rodziców wniosków)
Personel
Kadra pedagogiczna z pełnymi kwalifikacjami.
Koła zainteresowań
kolo plastyczne, teatralne, muzyczne, sportowe
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe