Systemowa obsługa rekrutacji
Poznań
Zespół szkół
Zespół Szkół nr 8
Adres
osiedle Bolesława Śmiałego 107, 60-682 Poznań
Telefon
61 823-62-21
Fax
61 823-62-21
E-mail
zsp-8@wp.pl
Strona www
zsp8.szkolnastrona.pl
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Plac zabaw
  • Budynek
  • Prace dzieci
  • Szkoła Podstawowa nr 34 im. Wojska Polskiego
Opis
W Szkole Podstawowej nr 34 na osiedlu Bolesława Śmiałego od września 2016 roku będą funkcjonowały 2 całodzienne oddziały przedszkolne. Czynne od godziny 6.00 do 17.00. Zajęcia z obowiązkowego przygotowania przedszkolnego będą odbywały się w godzinach od 8:00 do 13:00. Zajęcia w każdej grupie przedszkolnej będą prowadzone przez dwóch nauczycieli. Dzieci oddziału przedszkolnego mają darmową opiekę. Rodzice mogą wykupić dziecku całodzienne wyżywienie. Śniadanie obiad i podwieczorek, które jest przygotowywane przez Przedszkole nr 190. Sale są bogato wyposażone w pomoce dydaktyczne dostosowane dla dzieci 5 i 6 letnich. Różnorodne zabawki oraz dobrze zagospodarowana przestrzeń sprzyjają zarówno efektywnemu wypoczynkowi, jak i nauce. Nauczyciele przygotowują bogatą ofertę wyjść na wycieczki. Oddział przedszkolny oferuje darmowe zajęcia dodatkowe: logopedia , gimnastyka korekcyjna, religia, język angielski i do wyboru: rytmika, tańce. Dzieci korzystają z placu zabaw oraz z kącika sportowego. Dzieci oddziałów przedszkolnych aktywnie uczestniczą w życiu szkoły, poprzez udział w projektach edukacyjnych, uroczystościach szkolnych, festynach, akcjach organizowanych przez szkołę.
Dodatkowe zajecia
Codzienne zajęcia wzbogacane są lekcjami bibliotecznymi, spotkaniami z ciekawymi ludźmi, wyjściami do teatru, wycieczkami.
Godziny otwarcia uwagi
Dzieci uczęszczają do całodziennego oddziału przedszkolnego w godzinach zadeklarowanych przez rodziców.
Godziny otwarcia od
6.00
Personel
W oddziale przedszkolnym jest zatrudniony wykwalifikowny personel z uprawnieniami. Są też prowadzone zajęcia logopedyczne i gimnastyka korekcyjna. Dzieci mają też zajęcia muzyczne.
Koła zainteresowań
Tańce
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2018/2019
50
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe