Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego
Zespół szkół
Adres
Berwińskiego 2/4, 60-765 Poznań
Telefon
61 866-35-79
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Edyta Rudź - Jaśkowiak
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego
  • Szkoła Podstawowa nr 26 im. Ryszarda Berwińskiego
Opis

Oddział przedszkolny mieści się w Szkole Podstawowej nr 26 tuż przy Parku Wilsona.

Podczas realizacji zajęć z wychowania przedszkolnego dzieci uczestniczą w różnych projektach np. “Przedszkolaki dla klimatu”, Ogólnopolski Dzień Przedszkolaka. Dbamy o to, by treści przekazywane naszym wychowankom były atrakcyjne, stosując przy tym szeroki wachlarz różnorodnych form i metod pracy, m.in Metoda Dobrego Startu, Metoda Aktywnego Słuchania Muzyki wg Batti Strauss czy Logorytmika. Staramy się również oddziaływać na bodźce sensoryczne, wykorzystując przy tym wszystkie zmysły. Wychodzimy z założenia, że całościowe spojrzenie na dziecko, jego możliwości, pomoże uzyskać wychowankom jak najlepsze osiągnięcia dalszej w nauce. Dlatego nasi nauczyciele przedszkolni dysponują wieloma kwalifikacjami, m.in z zakresu logopedii, terapii pedagogicznej czy pedagogiki specjalnej. Dzieci przedszkolne zostają również objęte opieką psychologa, logopedy oraz pedagoga szkolnego.

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom rodziców w roku szkolnym 2021/2022 zostanie uruchomiony oddział przedszkolny o charakterze medyczno-przyrodniczym. Dzieci będą mogły uzyskać oraz pogłębić wiedzę z zakresu udzielania pierwszej pomocy, promocji zdrowia i ekologii poprzez zabawę przy mikroskopach czy fantomach.

Wśród zajęć dodatkowych proponujemy dzieciom robotykę i programowanie z wykorzystaniem ozobotów, naukę języka angielskiego, zajęcia z rytmiki, a także gimnastyki korekcyjnej i religii.

W naszej placówce znajduje się gabinet pielęgniarki szkolnej. Oferujemy również możliwość wykupienia smacznych i pełnowartościowych śniadań oraz obiadów, przygotowywanych na terenie szkoły, przez firmę cateringową.

Dzieci przedszkolne mają do dyspozycji salę podzieloną na  strefę do edukacji i zabaw  możliwość. Mogą korzystać zarówno z boisk szkolnych, placu zabaw, sali gimnastycznej, jak i sali do zajęć gimnastyki korekcyjnej, zajęć logopedycznych czy auli szkolnej.

Od 2020 r. w naszej szkole znajduje się również nowoczesna „Sala Ciszy”, w której dziecko może się zrelaksować i wyciszyć.


Osiągnięcia

Zarówno oddział przedszkolny, jak i szkoła mogą pochwalić się wieloma osiągnięciami. Do tych najważniejszych należą:

-       liczne zwycięstwa oraz wyróżnienia w hokeju na trawie,

-       udział w wielu akcjach charytatywnych organizowanych np. przez Drużynę Szpiku czy Fundację Animalia,

-       udział w wielu projektach i konkursach m.in “Przedszkolaki dla klimatu”, “Moje miasto bez elektrośmieci” czy “Bądź Eko na święta”,

-       Otrzymaliśmy również listowną odpowiedź od Królowej Elżbiety, na list wysłany podczas zajęć języka angielskiego.

Dodatkowe zajęcia

Oferujemy wiele nieodpłatnych   zajęć dodatkowych:

-       robotyka i programowanie

-       język angielski

-       rytmika

-       gimnastyka korekcyjna

-       religia

-       logopedia

-       hokej na trawie

-       ZHP (drużyna zuchowa)

-       w ramach zajęć o charakterze medyczno-przyrodniczym: ekologia, promocja zdrowia, pierwsza pomoc czy zdrowe odżywianie.

Godziny otwarcia uwagi

Godziny otwarcia od
Oddział przedszkolny pracuje w godzinach 7:30-17:00. Dzieci uczestniczą w zajęciach dydaktycznych w godzinach 8.00 - 13.00. Po godzinie 13:00 odbywają się zajęcia ogólnorozwojowe i opiekuńczo-wychowawcze.
Personel

Kadrę przedszkolną stanowi wykwalifikowani pedagodzy, stale podnoszący swoje kwalifikacje zawodowe poprzez podejmowanie  studiów podyplomowych, udział w szkoleniach, warsztatach  oraz kursach doskonalących.

Koła zainteresowań
Szkoła oferuje możliwość uczestniczenia dzieci w licznych kołach rozwijających uzdolnienia i zainteresowania: plastycznych, teatralnych, artystycznych, sportowych, zgodnie z propozycjami dzieci ich rodziców.
Całkowita liczba miejsc w roku szkolnym 2021/2022
25
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych kandydatów i ich rodziców.