Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Józefa Bema
Adres
Norwida 21, 60-867 Poznań
Telefon
061-847-45-93
Fax
061-847-45-93
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Józefa Bema
  • Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Józefa Bema
  • Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Józefa Bema
  • Szkoła Podstawowa nr 23 im. gen. Józefa Bema
  • Dzień Pluszowego Misia
  • Bezpieczny Przedszkolak
Opis
Szkoła Podstawowa nr 23 znajduje się u zbiegu ulic Jeżyckiej i Norwida. Budynek składa się z trzech kondygnacji. Sale dla dzieci z oddziału przedszkolnego i klas pierwszych znajdują się na parterze budynku szkoły. Sale są w pełni przygotowane dla dzieci sześcioletnich. W roku szkolnym 2016/2017 planujemy otworzyć dwa oddziały przedszkolne. Godziny otwarcia będą wynikały z wniosków złożonych przez rodziców w trakcie rekrutacji. Zajęcia w oddziale przedszkolnym są całkowicie bezpłatne (poza wyżywieniem), prowadzone przez dwóch nauczycieli. Po zajęciach tzw. obowiązkowych - realizujących podstawę programową będą prowadzone zajęcia opiekuńczo-wychowawcze. Istnieje możliwość wykupienia obiadu oraz napoju, które są przygotowywane w naszej kuchni. Zajęcia odbywają się nie tylko w sali ale również na placu zabaw, boisku szkolnym i sali gimnastycznej. Przedszkolaki są wdrażane do aktywnego udziału w życie szkoły. Uczestniczą w wycieczkach, spotykają się z ciekawymi ludźmi, chodzą do kina, teatru. Uczestniczą w koncertach muzycznych. Organizowany jest Balik Karnawałowy, Dzień Babci, Dzień Dziadka, Mikołajki, Powitanie Wiosny. Mają zapewnioną opieką pedagoga, psychologa, logopedy oraz pani pielęgniarki. Mogą uczestniczyć w zajęciach z języka angielskiego i gimnastyki korekcyjnej. Oferujemy wysoko wykwalifikowany zespół pedagogów, którzy swoim doświadczeniem i serdecznością gwarantują najlepsza opiekę. Dbamy o bezpieczeństwo dzieci - posiadamy liczne certyfikaty: "Z Pyrkiem bezpieczniej", "Bezpiecznie to wiedzieć i znać", "Bank z klasą. Cała wiedza o bankowości", "Szkoła przyjazna dla niewidomych", "Śniadanie daje moc" oraz "Placówka respektująca potrzeby sensoryczne dzieci". Każdego roku organizujemy "Olimpiadę Przedszkolaka", na którą zapraszamy zaprzyjaźnione przedszkola. Dysponujemy 50 wolnymi miejscami na rok szkolny 2016/2017.
Osiągnięcia
1. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Matematycznego. 2. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Przyrodniczego. 3. Zwycięstwo etapowe w ogólnopolskiej Szkolnej Lidze Historycznej "Mówią Wieki". 4. Laureat i Finalista XIV Międzyszkolnego Konkursu Ortograficznego Szkół miasta Poznania. 5. I m-ce w Międzyszkolnym Konkursie Gier i Zabaw O Puchar 5 milionów. 6. Laureatka XII Międzyszkolnego Konkursu Recytatorsko - Aktorskiego. 7. Laureat I stopnia Międzyszkolnego Konkursu Matematycznego dla klas VI. 8. Laureat Międzyszkolnego Konkursu Muzycznego "O poezję trzeba dbać". 9. Laureatka konkursu na plakat wykonany techniką komputerową "Przeczytaj tę książkę". 10. Organizowany jest w szkole Międzyszkolny Konkurs Ortograficzny pod Patronatem Prezydenta miasta Poznania. Uczniowie uczestniczą w projektach "Każdy zawód jest ważny", ,,Tanecznym krokiem przez świat” , "Bądźmy bezpieczni na drodze”, „Jeżyce – tu mieszkam i żyję” oraz "Mój świadomy dialog z tekstem"- mający na celu podniesienie kompetencji czytelniczych.
Dodatkowe zajęcia
Bezpłatne zajęcia dodatkowe to logopedia, gimnastyka korekcyjna, religia oraz język angielski. Bezpłatna opieka psychologa i pedagoga. Rytmika i zajęcia sportowe będą finansowane przez Miasto Poznań.
Godziny otwarcia od
6:30
Godziny otwarcia uwagi
Godziny otwarcia będą wynikały z wniosków złożonych przez rodziców w trakcie rekrutacji. Jeżeli zaistnieje potrzeba opieki nad dzieckiem od godziny 6:00 spełnimy Państwa oczekiwania.
Personel
Zajęcia prowadzą wykwalifikowani i doświadczeni nauczyciele.
Historia
Szkoła Podstawowa Nr 23 swoją działalność rozpoczęła w 1925 roku. Na skutek działań wojennych w 1945 roku budynek doszczętnie spłonął. Ponieważ szkoła nie miała już własnej siedziby, rozpoczęła prace w budynku przy ulicy Słowackiego 56/58, a następnie przeniesiona została do lokalu przy ulicy Dąbrowskiego 73. Nowy rok szkolny 1956/57 szkoła rozpoczyna w nowym budynku przy ulicy Żeromskiego. Pierwszy dzwonek przy ulicy Norwida przywitał dzieci w roku szkolnym 1978/1979. Aby uczniowie mieli zapewnione dobre warunki nauki, rozwoju i bezpieczeństwa szkoła była nieustannie unowocześniana. Od roku 2003 jesteśmy placówką, w której realizowany jest program "Bezpieczna Szkoła". Tradycją szkoły stał się: "Koncert Gwiazdkowy", "Dzień Europejski", akcja "I Ty możesz zostać Św. Mikołajem". Za wieloletni udział w konkursach organizowanych przez Towarzystwo Miłośników Miasta Poznania szkoła otrzymała dyplom i Odznakę Miłośnika Miasta Poznania. W 2016 roku obchodzimy jubileusz 90-lecia szkoły.
Kontakty zagraniczne
Realizacja projektu Erasmus + "KIDS" tj. "Zbieraj, inwestuj, wspomagaj i oszczędzaj". Projekt ma na celu nauczenie jego uczestników przedsiębiorczości, zarządzania finansami, oraz poszerzenia wiedzy na temat pieniędzy.
Koła zainteresowań
Oferujemy chętnym dzieciom udział w zajęciach dodatkowych: językowych, teatralnych, plastycznych, sportowych i tanecznych.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Kółko teatralne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
Klauzula informacyjna