Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 15 im. Jana III Sobieskiego
Adres
Osiedle Jana III Sobieskiego 105, 60-688 Poznań
Telefon
061-823-44-61
Fax
061-823-44-61
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Opis
Oddział przedszkolny przy Szkole Podstawowej nr 15 w Poznaniu mieści się na os. Jana III Sobieskiego 105. Aktualnie planujemy utworzenie jednego oddziału. Oddział przedszkolny mieści się w wydzielonej sali na terenie szkoły z dostępem do Internetu. Oddział przedszkolny przy SP 15: *Realizujemy program pomagający dzieciom osiągnąć dojrzałość szkolną, * Prowadzimy zajęcia z gimnastyki korekcyjnej oraz logopedyczne, * Dzieci są objęte pomocą pedagoga szkolnego i psychologa szkolnego, * Często uczestniczymy w wyjściach na przedstawienia muzyczne i teatralne, * Wyjeżdżamy na wycieczki, * Odwiedzamy małe zakłady pracy. W naszym oddziale przedszkolnym: *Będą Cię uczyć świetnie wykształceni nauczyciele, realizujący wraz z dziećmi swoje pasje i zainteresowania. *Zaczniesz uczyć się języka angielskiego. *Otrzymasz pomoc, gdy napotkasz trudności ( dodatkowe zajęcia, pedagog, psycholog). *Będziesz się dobrze bawić, biorąc udział w różnych imprezach (wyjścia do muzeów, teatrów, Mikołaj, dzień babci i dziadka, balik karnawałowy, powitanie wiosny i inne). W naszym oddziale przedszkolnym możesz: *Jeść obiady (catering).
Osiągnięcia
Powinieneś wiedzieć, że : - Uzyskujemy bardzo wysokie wyniki sprawdzianu po klasie 6. - Uzyskaliśmy certyfikat "Wiarygodna Szkoła Podstawowa" - Posiadamy dyplom „Szkoła z klimatem", „Szkoły bez przemocy". - Zdobyliśmy tytuł „Szkoła z klasą”, „Lepsza Szkoła" - Uzyskaliśmy certyfikat ORTOGRAFFITI, certyfikat za udział w akcji „Bezpieczne wakacje" oraz tytuł „Szkoły dobrze wychowanej". - Zdobyliśmy certyfikat „Z Pyrkiem bezpieczniej" - Co roku bierzemy udział w akcji „Góra Grosza" - Jesteśmy kilkukrotnym laureatem Ogólnopolskiego Konkursu Ekologicznego „Mc Zielona Liga”. - Uczestniczyliśmy w programie ekologicznym „Raban/Recykling”, w którym zostaliśmy wyróżnieni certyfikatem. - Od wielu lat zbieramy makulaturę i inne surowce wtórne. - Promujemy zdrowy tryb życia, poprzez udział w różnych projektach międzyszkolnych. - Bierzemy udział w akcjach charytatywnych: „Góra grosza”, „Talerz gorącej zupy”, pomoc schronisku dla zwierząt. - Organizujemy imprezy wewnątrzszkolne : pasowanie pierwszoklasistów, Dzień Chłopaka, Dzień Dziecka, Dzień Wiosny, jasełka. - We współpracy z rodzicami organizujemy kiermasze i festyny.
Dodatkowe zajęcia
W ramach zajęć dodatkowych organizujemy zajęcia taneczne oraz zajęcia z języka angielskiego.
Godziny otwarcia uwagi
Zajęcia obowiązkowe odbywają się w godzinach od 8:00 do 13:00. W godzinach od 6:15 do 8:00 oraz od 13:00 do 17:00 dzieci mogą przebywać pod opieką nauczyciela, który prowadzi zajęcia opiekuńczo- wychowawcze.
Godziny otwarcia od
6.15
Personel
Wysoko wykwalifikowani nauczyciele.
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Osobny budynek

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe