Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera
Adres
Bosa 9, 60-125 Poznań
Telefon
61 866-61-20
Fax
61 866-61-20
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera
  • Plac zabaw
  • Plac zabaw
  • Biblioteka szkolna
  • Zajęcia oddziału przedszkolnego
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera
  • Zajęcia oddziału przedszkolnego
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera
  • Szkoła Podstawowa nr 10 im. Arkadego Fiedlera
  • Olimpiada sportowa dla przedszkolaków
Opis
SZKOŁA Z KLIMATEM, SZKOŁA Z KLASĄ... Oddział przedszkolny: Przy Szkole Podstawowej nr 10 im. Arkadego Fiedlera w Poznaniu prowadzony jest oddział przedszkolny, który świadczy całodzienną, bezpłatną opiekę (poza wyżywieniem). Znajduje się on w osobnym skrzydle budynku. Pracuje w godz. 7.30 do 16.30. Zajęcia z dziećmi prowadzi dwóch wykwalifikowanych nauczycieli wychowania przedszkolnego. Oprócz zajęć z wychowawcą, dzieci uczą się nieodpłatnie języka angielskiego i religii, ponadto mogą brać udział w nieodpłatnych zajęciach plastycznych, rytmicznych, muzycznych, sportowych. Szkoła oferuje przedszkolakom nieodpłatną opiekę logopedyczną i psychologiczno – pedagogiczną oraz pielęgniarską. Przedszkolaki korzystają również z placu zabaw. Oddział przedszkolny wyposażony jest bogato w pomoce dydaktyczne, zabawki, gry, sprzęt sportowy (m.in. hulajnogi). Realizuje atrakcyjny i zgodny z podstawą programową program edukacyjno – wychowawczy. W planie imprez przedszkolnych znajdują się: wycieczki, pasowanie na przedszkolaka, Mikołajki, obchody Dnia Babci i Dziadka, Dnia Matki, Dnia Rodziny, balik karnawałowy, powitanie wiosny, poszukiwanie wielkanocnego zajączka, turniej sportowy i in. Dla dzieci prowadzona jest stołówka przygotowująca zdrowe posiłki (śniadania, obiady), obsługiwana przez sprawdzoną firmę cateringową. Przedszkole bierze udział w projekcie „Szklanka mleka” oraz „Owoce w szkole”. Szkoła jest placówką zadbaną, kameralną i bezpieczną. Posiada monitoring zewnętrzny i wewnętrzny budynku oraz certyfikat „Bezpieczna szkoła”. Więcej informacji o szkole na stronie internetowej: www.sp10.poznan.pl oraz na https://nabor.pcss.pl/poznan/szkolapodstawowa/Info/88640
Osiągnięcia
*naszym patronem jest wybitny Polak, pisarz i podróżnik – Arkady Fiedler; *sukcesy taneczne dziewczynek 2011-2013 – I, II i III miejsca w konkursach międzyszkolnych; I i III miejsce w konkursach tańca dyskotekowego – w kategorii zarówno klas I-III , jak i IV - VI; *udział w Międzyszkolnym Konkursie Literackim – "Kurzy pazur" – zajęcie I i III miejsca; udział w konkursach ortograficznych; I i II miejsce w Konkursie Pięknego Czytania Prozy; wyróżnienia w Kangurze i Kangurku; udział w Konkursie plastycznym – "Europa, media i ja" – zajęcie II miejsca. *w roku 2014 uroczyste otwarcie nowej sali gimnastycznej z zapleczem oraz utworzenie klasy 4 sportowej o profilu piłka ręczna dla chłopców i piłka siatkowa dla dziewcząt. *w roku szkolnym 2014/15 sukcesy młodych szczypiornistów m.in.zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Poddębicach. *I miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej roczniki 2005 i młodsze *IV miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Świebodzinie roczniki 2003 i młodsze *I miejsce w MKS Handball Liga Szkrabów *IV miejsce w MKS Handball Liga klas IV *III miejsce w 3. Fazie turnieju mini – piłki siatkowej w ramach „Kinder + Sport” w kat. „2” w Jarocinie *III miejsce w mini piłce siatkowej w Międzyszkolnym Turnieju Mikołajkowym w Gimnazjum 54 *awans do półfinału Mistrzostw Miasta Poznania w piłce ręcznej chłopców *wyróżnienie w międzyszkolnym konkursie recytatorskim *zgłoszenie 4 rodzin do programu „Szlachetna paczka” *w roku 2015 uzyskanie Certyfikatu uczestnictwa w Programie Wiarygodna Szkoła.
Dodatkowe zajęcia
Logopedia; Gimnastyka korekcyjno-wyrównawcza; Zajęcia techniczno-plastyczne "Sprawne rączki"; Zajęcia artystyczno-ruchowe; Zajęcia muzyczne; Zajęcia dodatkowe z "Panią Probówką"; Koncerty artystyczne organizowane w szkole; " Mały Wolontariat".
Godziny otwarcia uwagi
Oddział przedszkolny czynny w godz. 6.00 do 17.00
Godziny otwarcia od
6.00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Kółko plastyczne

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe

Pliki do pobrania
klauzula informacyjna-SP10.docx