Poznań
Szkoła podstawowa
Szkoła Podstawowa nr 77 im. 15 Pułku Ułanów Poznańskich
Adres
Dmowskiego 50, 60-204 Poznań
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Paulina Zajdel
Typ placówki
Szkoła podstawowa
Opis
        Nasza szkoła znajduje się w dzielnicy Grunwald, u zbiegu ulic Dmowskiego i Hetmańskiej. W szkole jest przyjaźnie
i bezpiecznie.

Uczy się w niej około 450 uczniów w 23 oddziałach oraz 20 dzieci w oddziale przedszkolnym. Zajęcia dydaktyczne w szkole odbywają się w godzinach 8:00-15:30, a w oddziale przedszkolnym w godzinach 7:45-12:45.

      Głównymi atutami naszego oddziału przedszkolnego są: jasna, przestronna i kolorowa sala na parterze szkoły, toalety
i umywalki dostosowane dla najmłodszych dzieci, znajdujące się w bezpośrednim sąsiedztwie sali, szafki odzieżowe dla każdego ucznia, świetlica dla dzieci czynna w godzinach 6:30-17:00. Oddział przedszkolny korzysta ze stołówki szkolnej, przygotowującej na miejscu śniadania i smaczne obiady. Ponadto do dyspozycji oddziału przedszkolnego pozostaje bogata baza sportowa szkoły: boiska ze sztuczną nawierzchnią, sala gimnastyczna, sala zabaw „Smyk”, plac zabaw „Radosna szkoła”, sprzęt sportowy (rowerki, hulajnogi). W oddziałach przedszkolnych, oprócz zajęć programowych, dzieci korzystają bezpłatnie z zajęć języka angielskiego, zajęć tanecznych i piłki nożnej, zajęć logopedycznych i korekcyjno-kompensacyjnych oraz gimnastyki korekcyjnej.

       Atutami naszej szkoły są: język angielski dla klas 1–8, dodatkowy język niemiecki w klasach 7–8, bardzo dobre wyniki w nauce potwierdzone wynikami sprawdzianów klas VIII, różnorodna oferta zajęć pozalekcyjnych, lekcje etyki dla chętnych uczniów, doświadczona kadra pedagogiczna. Szkoła zapewnia opiekę medyczną pielęgniarki szkolnej, pomoc psychologa i pedagoga szkolnego, zajęcia logopedyczne dla dzieci z wadami wymowy, gimnastykę korekcyjną oraz zajęcia na basenie dla klas II i III (finansowane przez rodziców i częściowo przez Miasto Poznań). Uczniowie mają do dyspozycji dwie pracownie komputerowe, każda z 24 stanowiskami, dobrze wyposażone pracownie przyrodnicze: biologiczno-geograficzną i fizyczno-chemiczną, bibliotekę szkolną wraz z czytelnią multimedialną oraz stołówkę szkolną oferującą śniadania, obiady, przekąski i napoje.    

        Szkoła posiada certyfikaty: „Szkoła bez przemocy” i „Szkoła promująca zdrowie”. Realizujemy liczne projekty i programy, m.in.: Code for green łączący wiedzę przyrodniczą z elementami programowania, Eko-szkoła, Działaj z imPETem, Mistrzowie kodowania, InstaLing, Matlandia, Władcy Słów, Mleko i owoce w szkole, Stop przemocy i agresji w szkole, ESA Edukacyjna Sieć Antysmogowa i wiele innych. Na terenie szkoły organizowane są cykliczne imprezy integrujące społeczność szkolną m.in.: kiermasz świąteczny połączony z działalnością charytatywną czy rajd pieszy promujący aktywny i zdrowy tryb życia. Tradycją szkoły stała się działalność charytatywna. W szkole działa koło małego wolontariatu klas 1–3 oraz koło dużego wolontariatu klas 4–8. Szkoła kultywuje również tradycje związane z 15. Pułkiem Ułanów Poznańskich. Staramy się rozwijać swoją działalność, w związku          z czym co roku podejmujemy wiele ciekawych inicjatyw i nawiązujemy współpracę z licznymi organizacjami zewnętrznymi.

           W tym roku zapraszamy uczniów klas VII do klas dwujęzycznych. Prowadzimy dwa przedmioty w języku angielskim: chemię

i geografię.

 

 

Języki
angielski, niemiecki