Poznań
Oddział przedszkolny
Szkoła Podstawowa nr 29 im. Jana Kochanowskiego
Zespół szkół
Adres
os. Pod Lipami 106, 61-638 Poznań
Telefon
618200591
Fax
618200591
E-mail
Strona www
Typ placówki
Oddział przedszkolny w szkole podstawowej
Zdjęcia
  • boisko szkolne
  • sala
  • basen Posnania
  • sala
  • szkolny plac zabaw
  • szkolny plac zabaw
  • sala gimnastyczna
Opis
TROCHĘ O NAS… Nasza szkoła położona jest z dala od miejskiego zgiełku; budynek usytuowany jest w środku osiedla, szkoła posiada monitoring wewnętrzny i osiedlowy, co zapewnia poczucie bezpieczeństwa naszym uczniom. Edukacja przedszkolna odbywa się w wydzielonych pomieszczeniach. Estetyka i wyposażenie sal oraz holi tworzą przyjazne warunki do nauki i zabawy. Wygodne,przytulne i kolorowe sale urządzone są tak, by dzieci miały okazję do podejmowania różnorodnych i inspirujących działań. Wyposażone są w pomoce dydaktyczne, gry edukacyjne i kolorowe zabawki. Dbamy o to, by w salach były odpowiednie warunki do nauki oraz przestrzeń na zabawę i odpoczynek. Nieopodal budynku szkoły usytuowany jest duży, zazieleniony plac zabaw wyposażony w urządzenia rekreacyjno - sportowe. Naszym przedszkolakom oferujemy: - ciekawie prowadzone zajęcia wynikające z podstawy programowej, podczas których uczymy jak rozwiązywać problemy, działać twórczo, odkrywać świat i pokazujemy jak aktywnie uczestniczyć w życiu społecznym. Dbamy o sprawność ruchową naszych uczniów i dlatego począwszy od oddziału przedszkolnego dzieci mają możliwość zdobycia umiejętności pływania na basenie "Posnania" pod okiem trenerów posiadających doświadczenie w pracy z najmłodszymi. Nasi najmłodsi uczniowie : - mogą zjeść posiłki (śniadanie i obiad) przyrządzony w kuchni szkolnej, - otrzymają bezpłatnie świeże mleko, owoce i warzywa, - mają zapewniony ruch na świeżym powietrzu na placu zabaw oraz udział w twórczych zabawach w sali, - zaprzyjaźnią się z kolegami i zaopiekują zwierzątkami w „mini zoo”, - w razie potrzeby otrzymają pomoc pielęgniarską i psychologiczno-pedagogiczną, - mogą skorzystać z biblioteki szkolnej i wziąć udział w spotkaniach z baśnią, - zdobędą poczucie rytmu uczestnicząc w zajęciach taneczno - ruchowych, Oferujemy bezpłatne zajęcia: religia, język angielski, rytmikę i taniec. Za dodatkową opłatą organizujemy zajęcia na basenie.Dzieciom posiadającym wskazania medyczne zapewniamy gimnastykę korekcyjna i logopedię. Rodzicu! jesteśmy Twoim partnerem w wychowaniu dziecka - każdy twój pomysł i propozycja może być źródłem inspiracji. DRZWI OTWARTE 27 lutego 2016 w godz. 10.00 - 13.00
Osiągnięcia
Organizujemy imprezy okolicznościowe tj. Pasowanie na Przedszkolaka,Wieczór Wróżb Andrzejkowych, powitanie wiosny, balik karnawałowy, Dzień Mamy i Taty, Dzień Babci i Dziadka, Dzień Pluszowego Misia, Dzień Chłopaka, Dzień Kobiet. Realizujemy wspólnie ze starszymi uczniami projekt "Gimnazjaliści czytają dzieciom" oraz włączamy się w organizację szkolnych przedsięwzięć takich jak np Drzwi Otwarte. Bierzemy udział w konkursach szkolnych i międzyszkolnych np. "Portret pani zimy".. Tradycją stał się nasz udział w przedstawieniach i koncertach organizowanych w Osiedlowym Domu Kultury Pod Lipami. Dzieci uczestniczą też w pokazach w ramach Akademii Filmowej. nasi mali podopieczni mają już na swoim koncie pierwsze medale i dyplomy potwierdzające ich udział w zawodach sportowych organizowanych na basenie Posnania. Wykorzystujemy zdolności artystyczne dzieci i przygotowujemy przedstawienia. W bieżącym roku szkolnym był to spektakl pt"Jak pani zima bałwanka zostawiła". Ściśle współpracujemy z rodzicami i staramy się włączać ich w organizowane przez nas przedsięwzięcia np. wspólne przygotowywanie ozdób z okazji Świąt Bożego Narodzenia oraz uczestnictwo w festynach.
Dodatkowe zajęcia
- zajęcia na basenie, - zajęcia logopedyczne, - gimnastyka korekcyjna, - nauka języka angielskiego - religia - zajęcia taneczne, - rytmika, - opieka pedagoga i psychologa.
Godziny otwarcia od
6.00
Dodatkowe cechy

 Języki obce

 Ogródek przedszkolny

 Religia

 Rytmika

 Zajęcia sportowe