Powiat Leżajski
Technikum
Technikum nr 2 - Technik ekonomista z innowacją skarbowo-prawną
Nazwa oddziału

 Technik ekonomista z innowacją skarbowo-prawną

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • język obcy nowożytny
  • geografia

Przedmioty rozszerzone

geografia lub matematyka

Zawody

 Technik ekonomista

Opis

Technik ekonomista to zawód dla ludzi młodych, kreatywnych i otwartych na nowe doświadczenia. Nauczysz się prowadzić dokumentację jednostki, sporządzać biznesplan, obliczać podatki, prowadzić sprawy kadrowe w firmie i naliczać wynagrodzenia, innowacja wzbogaci i uatrakcyjni naukę zawodu. Wybierając tę klasę zdobędziesz wiedzę i umiejętności dotyczące organizowania działalności gospodarczej i obliczania podatków, założenia własnej działalności gospodarczej i jej księgowego rozliczania, sporządzania biznesplanu, prowadzenia spraw kadrowo - płacowych, obsługi programów komputerowych INSERT GT: Rachmistrz, Gratyfikant, Subiekt oraz Płatnik do rozliczeń z ZUS.

Wiedzę teoretyczną wzbogacisz o 8-tygodniową praktyką zawodową, kształtującą umiejętności praktyczne w zakresie wykonywania pracy na stanowiskach administracyjno – księgowych.

Po zdaniu egzaminów i ukończeniu szkoły zdobędziesz zawód, który daje wiele satysfakcji i możliwości na rynku pracy. Możesz pracować jako urzędnik średniego szczebla w instytucjach oraz wykwalifikowany pracownik w przedsiębiorstwach. Zdana matura będzie przepustką do kontynuacji nauki na kierunkach: ekonomia, marketing, zarządzanie, finanse i rachunkowość lub bankowość.

http://www.zslchrobry.lezajsk.pl/technik-ekonomista/