Powiat ostrowski
Technikum
Technikum w ZSP - Technik rolnik
Nazwa oddziału

 Technik rolnik

Liczba miejsc

 20

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • język obcy nowożytny ,  biologia

Przedmioty rozszerzone
  • biologia
Zawody

 Technik rolnik

Opis

Jeśli interesujesz się pojazdami i maszynami rolniczymi, Twoi rodzice posiadają gospodarstwo albo sam zamierzasz posiadać własne gospodarstwo rolne,                     a do tego masz refleks, cierpliwość, wytrwałość, dysponujesz dobrą kondycję fizyczną, potrafisz przestrzegać zasad bezpieczeństwa, posiadasz zdolności organizacyjne, nieodzowne przy kierowaniu i zarządzaniu w gospodarstwie oraz organizowaniu procesu produkcyjnego – to jest to właśnie kierunek dla Ciebie!

 

To właśnie w trakcie nauki na tym profilu zdobędziesz wiedzę i umiejętności              w zakresie nauk przyrodniczych, ochrony środowiska, budowy narzędzi, maszyn i ich podzespołów stosowanych w produkcji rolnej oraz eksploatacji maszyn i regulacji urządzeń technicznych stosowanych w produkcji rolnej. Dowiesz się na temat kompleksowego działania czynników determinujących rozwój obszarów wiejskich oraz technologii stosowanych w produkcji rolniczej.

 

Uczniowie tego kierunku na co dzień spotykają się z nowymi technologiami,                  a ich zajęcia odbywają się w nowoczesnej pracowni. Poza tym mają również możliwość udziału w różnorodnych projektach unijnych oraz ukończenia takich kursów jak: obsługa i eksploatacja sieczkarni, kombajnu, wózka widłowego.

 

Ogromnym atutem tego profilu jest możliwość bezpłatnego zdobycia prawa jazdy kat. T.

 

Ukończenie tego kierunku daje możliwość pracy we własnych gospodarstwach rolnych, zakładach świadczących usługi na rzecz rolnictwa, punktach naprawy i sprzedaży sprzętu dla rolnictwa, zakładach produkcyjnych i naprawczych maszyn rolniczych, przedsiębiorstwach produkcji biomasy i pozyskiwania energii ze źródeł odnawialnych, organach administracji samorządowej KIR.

 

Ponadto będziesz przygotowany do podjęcia pracy w administracji rolnej, doradztwie rolniczym - sprzedaż maszyn rolniczych oraz do prowadzenia gospodarstw rolniczych posiadających dział ogrodnictwa i produkcji zwierzęcej. Możesz również pracować w administracji samorządowej związanej                            z rolnictwem oraz w przedsiębiorstwach zajmujących się skupem i obrotem produktów roślinnych.

 

 

Jeśli jesteś świadomy konieczności podnoszenia kwalifikacji zawodowych, potrafisz pracować samodzielnie i w zespole – to czekamy właśnie na Ciebie!