Malbork
Liceum ogólnokształcące
IV Liceum Ogólnokształcące
Zespół szkół
Adres
pl.Gabriela Narutowicza 14, 82-200 Malbork
Telefon
556 473 434 556 473 000
Fax
556473434
E-mail
Strona www
Dyrektor
Paweł Rybak
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Zdjęcie
Opis

Jesteśmy szkołą mundurową z tradycjami i bogatą historią.Nasza kadra to wykwalifikowani i doświadczeni pedagodzy.
Uczniowie mają możliwość korzystania z basenu, boiska ze sztuczną nawierzchnią.

Uczniowie spoza naszego powiatu mają zapewnione zakwaterowanie w internacie.
Zapraszamy do zapoznania się z naszą szkołą - jej tradycjami, historią oraz obecnymi i przyszłymi kierunkami kształcenia.

Oferta
Dojazd
Szkoła położona w centrum miasta, w bliskim sąsiedztwie zamku krzyżackiego. Dogodny dojazd dzięki komunikacji publicznej. Dworzec PKP 10 minut pieszo od szkoły.
Historia
Szkoła z 73-letnią tradycją.
Kontakty zagraniczne
Szkoła współpracuje w zakresie wymiany kulturalnej młodzieży z Augustin-Wibbelt-Gymnasiums w Warendorf (Niemcy). Uczniowie regularnie uczestniczą w zajęciach językowych organizowanych przez fundację Euroweek. Regularnie gościmy również wolontariuszy z różnych państw, którzy przeprowadzają lekcje języka angielskiego.
Osiągnięcia

Szkoła uczestniczy w programie wspierania szkół ponadgimnazjalnych prowadzących Piony Certyfikowanych Wojskowych Klas Mundurowych.

VIII edycja Konkursu policyjnego - Finał

w marcu 2019r. uczniowie szkoły uczestniczyli w VIII Edycji Konkursu Policyjnego, organizowanego przez Wyższą Szkołę Administracji i Biznesu w Gdyni, osiągając sukces, zajmując I i III miejsce. W nagrodę Laureatka I miejsca otrzymała indeks na wybrany przez siebie kierunek na w/w uczelni.

Sukces piłkarek w Futsalu

W rozegranym w dniu 7 grudnia 2018 r. Wojewódzkim Finale Igrzysk Młodzieży w futsalu w Bojanie, drużyna dziewcząt Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Malborku wywalczyła tytuł mistrzowski. W trakcie tego finału nasz zespól wygrał trzy mecze i jeden zremisował. W efekcie drużyna otrzymała pamiątkowy puchar i okolicznościowe medale. Należy nadmienić, że wymieniona drużyna w roku 2017 - zdobyła mistrzostwo województwa w piłce nożnej na boisku trawiastym.

Indeksy do szkół wyższych

Nasi uczniowie regularnie zdobywają indeksy do uczelni wyższych: Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie, Wyższej Szkoły Administracji i Biznesu w Gdyni.

Współpraca z pracodawcami
Szkoła nasza współpracuje Komendami Policji (Komenda Wojewódzka w Gdańsku, Komenda Powiatowa w Malborku, Morskim Oddziałem Straży Granicznej (Gdańsk), Strażą Pożarną (Malbork), 22 Bazą Lotnictwa Taktycznego (Malbork), Szkołą Podoficerską Marynarki Wojennej w Ustce, Wyższą Szkołą Policji w Szczytnie, Szkołami Policji w Pile i Słupsku, Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie.
Koła zainteresowańZakres wiekowy
Absolwenci gimnazjów i szkół podstawowych.
Drzwi otwarte

Zajęcia pozalekcyjne
W ramach zajęć pozalekcyjnych uczniowie mają możliwość doskonalenia swoich umiejętności w zakresie samoobrony, policyjnego toru przeszkód oraz gier zespołowych.