Łowicz
Liceum ogólnokształcące
II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Łowiczu - 1A - HUMANISTYCZNO-LINGWISTYCZNA
Nazwa oddziału

 1A - HUMANISTYCZNO-LINGWISTYCZNA

Cykl kształcenia

 4

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • język obcy nowożytny
  • historia ,  wiedza o społeczeństwie (zostanie wzięty przedmiot z najwyższą oceną z podanych)

Przedmioty rozszerzone
  • język polski
  • wiedza o społeczeństwie
  • język obcy nowożytny
Opis

W roku szkolnym 2020/2021  II LO planuje otworzyć  klasę humanistyczno – lingwistyczną, w której przedmioty rozszerzone to: język polskiwiedza o społeczeństwiejęzyk angielski lub język niemiecki.

Przedmioty punktowane w procesie rekrutacji to: matematyka, język polski, język obcy oraz wos lub historia. 

Klasa 1a humanistyczno-lingwistyczna zaprasza wszystkich, którzy marzą o studiach humanistycznych i chcą zostać w przyszłości prawnikami, dziennikarzami, socjologami, czy lingwistami. Jeśli planujecie studiować prawo, psychologię, pedagogikę, kulturoznawstwo, historię, politologię lub jedną z wielu filologii, ta klasa to dla Was idealny wybór.

Nauka w klasie humanistyczno-lingwistycznej to nie tylko teoria. Oferujemy szeroki wachlarz dodatkowych zajęć i projektów, które pozwalają młodzieży zaangażować się  w realne działania na rzecz własnego rozwoju i pomocy innym. 

W naszej szkole każdy humanista znajdzie coś dla siebie. Młodzież uzdolniona artystycznie ma możliwość rozwijać swoje pasje i zainteresowania na zajęciach  koła teatralnego ARTEM. Pasjonaci filmu spotykają się regularnie w ramach klubu kinomana i uczestniczą w projekcjach filmowych i wykładach podczas projektu „X Muza – historia filmu” w Łowickim Ośrodku Kultury. Zainteresowani działalnością społeczną i polityczną działają w kole edukacji obywatelskiej, pozwalającym przyszłym społecznikom sprawdzić się w realizacji konkretnych inicjatyw.

„Środy z polonistyką” w ramach współpracy z Uniwersytetem Łódzkim pozwalają uczniom poszerzać humanistyczne horyzonty, a jednocześnie stanowią realną pomoc 
w przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

Przed uzdolnioną młodzieżą otwierają się możliwości rozwoju i atrakcyjnych wyjazdów poprzez udział w projektach Erasmus+.

Młodzież wrażliwa społecznie i literacko, zainteresowana żywą historią ma szansę brać udział w publikacji wydawnictw i otrzymać odznakę „Przyjaciel Szarych Szeregów”, przyznawaną za szczególne zaangażowanie we współpracę ze Stowarzyszeniem Szarych Szeregów, które co roku organizuje w naszej szkole zjazdy swoich członków.

II LO oferuje uczniom komfortowe warunki nauki  w nowoczesnych, świetnie wyposażonych pracowniach: językowej, polonistycznej i historycznej. Zajęcia z języków obcych odbywają się w małych grupach, młodzież ma możliwość uczestniczenia w warsztatach z native speakerem, a  nauczyciele stosują na lekcjach nowoczesne metody nauczania, wykorzystując  różnorodne nowości technologiczne. 

Klasa humanistyczno-lingwistyczna w II LO to idealny wybór dla młodych ludzi, którzy są aktywni, twórczy, nie boją się wyzwań, chcą rozwijać swoje pasje, spełniać marzenia i zmieniać świat na lepsze, zaczynając od siebie.