Łomża
Żłobek
Miejski Żłobek Nr 2
Adres
Spółdzielcza 8, 18-400 Łomża
Telefon
862183977
E-mail
Strona www
Dyrektor/Kierownik
Wiesława Boguska
Typ placówki
Żłobek
Opis

Jesteśmy placówką opiekującą się dziećmi w wieku od 1 roku do 3 lat.


W naszej placówce funkcjonują 2 grupy wiekowe:

I od 1 do 2 lat

II od 2 do 3 lat


Żłobek jest czynny od poniedziałku do piątku

w godzinach 6:30- 16:30.

 

W każdej grupie wiekowej organizowane są zajęcia według rocznego i miesięcznego planu zajęć. Naszym celem jest wszechstronny rozwój dziecka, towarzyszenie mu oraz wspieranie w zdobywaniu samodzielności, niezależności, kreatywności a wszystko to w atmosferze tolerancji, akceptacji oraz szacunku.

Zajęcia odbywające się w żłobku, jak również zabawki i pomoce dydaktyczne dostosowane są do wieku i umiejętności oraz poziomu rozwoju dzieci. Maluchy uczestniczą w zajęciach ruchowych, dydaktycznych, umuzykalniających, plastycznych  manipulacyjno-konstrukcyjnych, tematycznych oraz dowolnych. Podczas zabaw, maluszki ćwiczą wszystkie zmysły, umiejętności językowe, koordynację wzrokowo- słuchową, jak również uczą się przebywać i współdziałać w grupie rówieśników.

Adres email IODO
biuro@mwconsulting.nazwa.pl
Kierownik - godziny przyjmowania interesantów
8.00-15.00
Kierownik - email
przedszkole4lomza@op.pl
Drzwi otwarte
sierpień
Organ prowadzący
Miasto Łomża
Łączna liczba miejsc
50
Godziny pracy
6.30-16.30
Dojazd
Nasza placówka usytuowana jest w centrum miasta
Zakres wiekowy
1-3
Personel

Dziećmi opiekuje się wykwalifikowana i doświadczona kadra: pedagodzy, opiekunki, pielęgniarka.

W ramach współpracy z Przedszkolem Publicznym Nr 4 rodzice mają możliwość konsultacji z logopedą, psychologiem i rehabilitantem ruchowym.

Kuchnia centralna (Opis)
Żłobek dysponuje kuchnią zaprojektowaną i wyposażoną zgodnie z obowiązującymi wymaganiami oraz standardami, gdzie codziennie przygotowywane są zdrowe posiłki uwzględniające potrzeby żywieniowe małych dzieci. W 2020 roku został przeprowadzony gruntowny remont kuchni. Pomieszczenie zostało doskonale wyposażone.
Żywienie
Dzieci otrzymują 4 posiłki dziennie: śniadanie, II śniadanie, obiad i podwieczorek. W żłobku realizujemy kształtowanie właściwych nawyków żywieniowych poprzez: - stałe pory posiłków, - właściwie zbilansowany jadłospis, - właściwe podejście do spożywania przez dzieci posiłków - nie zmuszanie, ale skuteczne zachęcanie, - kultura spożywania posiłków wśród rówieśników, jedzenie przy stole, na talerzykach, - wspieranie samodzielności, kształtowanie nawyku mycia rączek przed posiłkiem /w zależności od grupy wiekowej/. Stawka dzienna żywieniowa 7 zł + 1 zł za każdą godzinę pobytu dziecka
Opis udogodnień

Placówka mieści się w centrum miasta

Historia

Żłobek został wpisany do krajowego Rejestru Żłobków w 2014 roku jako Miejski Żłobek nr 2  ale historia Żłobka sięga roku 1985.

Dodatkowe cechy

 Diety eliminacyjne

 Ogródek

 Plac zabaw

 Podjazd dla niepełnosprawnych

 Podjazd dla wózków

 Wózkarnia