Łomża
Liceum ogólnokształcące
Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży
Zespół szkół
Adres
ul.Wiejska 16, 18-400 Łomża
Telefon
86 216 31 53
Fax
86 216 23 89
E-mail
Strona www
Dyrektor
Iwona Puciłowska
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży
  • Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży
  • Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży
  • Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży
  • Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży
  • Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży
  • drużyna piłki niżnej rocznik 2004
  • drużyna piłki nożnej rocznik 2003
Opis

Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży mieści się w pięknym neoklasycznym budynku przy ulicy Wiejskiej 16. Jesteśmy pierwszym w regionie liceum mistrzostwa sportowego. Organem prowadzącym szkołę jest Państwowa Wyższa Szkoła Informatyki i Przedsiębiorczości w Łomży.

REKRUTACJA

Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Szkoła mieści się w centrum miasta. Dojazd wszystkimi autobusami komunikacji miejskiej , które zatrzymują się przy Placu Kościuszki.
Historia
Liceum Mistrzostwa Sportowego w Łomży Liceum prowadzi oddziały mistrzostwa sportowego i stanowi ofertę edukacyjną dla absolwentów szkół gimnazjalnych i podstawowych szczególnie zainteresowanych rozwijaniem uzdolnień oraz pasji związanych z uprawianiem sportu. Szkoła w ramach programu edukacyjnego tworzy warunki do efektywnego łączenia kształcenia ogólnego i szkolenia sportowego dla wszystkich uczniów, chcących sprawdzić się w rywalizacji sportowej oraz uzyskać solidne przygotowanie do kontynuowania nauki w szkołach wyższych. W szkole nauczane są dwa języki obce: język angielski i język niemiecki. Naszym uczniom umożliwiamy wybór od dwóch do czterech przedmiotów w zakresie rozszerzonym, zgodnie z zainteresowaniem uczniów oraz po uwzględnieniu możliwości organizacyjnych i finansowych szkoły. Zapewniamy wysoki poziom kształcenia ogólnego i szkolenia sportowego poprzez staranny dobór wyspecjalizowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej i trenerskiej. Nasze klasy są interdyscyplinarne. W tej chwili nasi uczniowie trenują lekkoatletykę, piłkę nożną, piłkę ręczną dziewcząt , boks . Realizujemy programy szkolenia sportowego opracowane we współpracy z Polskimi Związkami Sportowymi w danej dyscyplinie sportu i zatwierdzone przez Ministra ds Sportu, co zapewnia naszym uczniom i zawodnikom ciągłość profesjonalnego szkolenia sportowego, możliwość rozwijania uzdolnień i osiągania wysokich wyników w rywalizacji sportowej. Naszych uczniów reprezentujących szkołę na zawodach sportowych, wyposażamy w odzież sportową. Wszystkim zapewniamy opiekę medyczną oraz możliwość zamieszkania w bursie szkolnej z całodziennym wyżywieniem.
Koła zainteresowań
Szkolenie sportowe w następujących dyscyplinach: - lekkoatletyka - piłka nożna, - piłka ręczna dziewcząt, - boks.
Kontakty zagraniczne
Utrzymujemy kontakty zagraniczne w ramach szkolenia sportowego w poszczególnych dyscyplinach sportu. Nasi uczniowie uczestniczyli w zawodach sportowych oraz zgrupowaniach między innymi w Japonii, Niemczech, na Cyprze, w Portugalii i Hiszpanii.
Osiągnięcia

           Możemy pochwalić się wysokimi osiągnięciami naszych uczniów. W 2014 roku zdobyli: - I miejsce i III miejsce w rywalizacji o Puchar Europy Juniorów , II miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów w Karate Kyokushin; - II miejsce w boksie - Puchar Polski Juniorów w Boksie; - III miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – 4 x 400 m. W 2015 roku: - I miejsce na Mistrzostwach Okręgu Województwa Podlaskiego i eliminacjach do Mistrzostw Polski Juniorów w Boksie w kat. 81 kg. W 2016 roku: - II miejsce w trójskoku - Halowe Mistrzostwa Polski , - III miejsce w biegach przełajowych - Mistrzostwa Polski - II miejsce dziewcząt , IV chłopców w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Sztafetowych Biegach Przełajowych, - II miejsce dziewcząt , III miejsce chłopców w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Unihokeju, - I miejsce w Licealiadzie Województwa Podlaskiego w Piłce Ręcznej Dziewcząt, - I miejsce w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych - Wrocław 2016 - 2000m z przeszkodami, W 2017 roku zdobyli: - III miejsce Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Toruń 2017/ 3000 m - IV miejsce Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów - Toruń 2017/trójskok - II miejsce Przełajowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych-Jelenia Góra 2017/ 6000 m - I miejsce o VII Puchar Polski Kadetek w boksie, waga 63 kg – Grudziądz 2017, - II miejsce w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w boksie, - I i II miejsce w Międzynarodowych Mistrzostwach Podlasia w boksie. W 2018 roku zdobyli:  Mistrzostwo Polski Juniorów w trójskoku – Włocławek ,   brązowy medal Halowych Mistrzostw Polski w trójskoku – Toruń,    V-ce Mistrzostwo Polski Juniorów – 2000 m z przeszkodami – Włocławek,   finał Mistrzostw Polski Juniorów w rzucie oszczepem - Włocławek,   brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorek w boksie, waga 69 kg – Grudziądz 2018,    brązowy medal Mistrzostw  Śląska Kobiet w boksie, waga 75 kg – Gliwice 2018,    brązowy medal Pucharu Polski Juniorek w boksie, waga 75 kg – Grudziądz 2018.

W 2019 roku zdobyli

1.      Vice Mistrzostwo Polski w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców 10x1500 m – Olszyna 2019

2.      Mistrzostwo Województwa w Sztafetowych Biegach Przełajowych Chłopców 10x1500 m – Augustów 2019

3.      Mistrzostwo Województwa w Drużynowych Biegach Przełajowych 2500m- Białystok 2019

4.      III miejsce w Mistrzostwach Województwa Podlaskiego w Lidze Lekkoatletycznej Dziewcząt i Chłopców- Białystok 2019

5.      V-ce Mistrzostwo Polski Młodzików w biegach na 600 m- Tarnów 2019

6.      Brązowy medal Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych w biegach (4x400 m) -Poznań 2019

7.      Brązowy medal – Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (300m )-Toruń 2020

8.      Brązowy medal- Halowych Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych (4x400 MIX)-Toruń 2020

Zostaliśmy wyróżnieni nagrodą Prezydenta „Łomżyński Laur Sportowy” • W 2014 roku w kategorii: talent, drużyna, postęp w dążeniu do mistrzostwa sportowego oraz kategorii: trener. • W 2015 roku w kategorii: drużyna, talent, inne osiągnięcie sportowe, trener. • W 2016 roku w kategorii: sportowiec, drużyna, talent. • W 2017 roku w kategorii: sportowiec, drużyna , talent, trener. W 2018 roku w kategorii: sportowiec, drużyna, trener. W 2019 roku w kategorii: talent, postęp.

Uczniowie corocznie otrzymują stypendia Prezydenta Miasta Łomża za szczególne osiągnięcia sportowe na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. W roku szkolnym 2016/2017 było 14 nagrodzonych. W roku szkolnym 2017/2018 , 2018/2019 i 2019/2020 uczniowie klasy II zostali stypendystami Prezesa Rady Ministrów. Jest to przykład dobrego łączenia pasji sportowej z nauką.

Nasi młodzi sportowcy wzmacniali swoją kondycję  na  Obozie Zimowym – Spała 2015 i Obozie Sportowym- Portugalia 2015, Uczestniczyli w zgrupowaniach sportowych  Monte Gordo – Portugalia 2016, Cypr 2016, Soria – Hiszpania 2016, Santt Moritz –Szwajcaria 2016,  Lloret de Mar -Hiszpania 2017,  Szklarska Poręba 2018/2019, Spała 2018/2019, Loret de Mar - Hiszpania 2019 /2020.


Drzwi otwarte

Osoby zainteresowane zapraszamy do kontaktu telefonicznego : tel: (86) 216 31 53 lub drogą elektroniczną: e-mail: azsp@pwsip.edu.pl

Uprzejmie prosimy o przesyłanie wszystkich wymaganych w rekrutacji  dokumentów drogą elektroniczną.Zakres wiekowy
15 lat
Zajęcia pozalekcyjne
Zajęcia pozalekcyjne organizowane są na podstawie diagnozy potrzeb przeprowadzonej we wrześniu danego roku szkolnego.
Współpraca z pracodawcami

Obecnie współpracujemy z:

- Ludowym Łomżyńskim Klubem Sportowym „Prefbet Śniadowo” Łomża – lekkoatletyka;

- Młodzieżowym Łomżyńskim Klubem Sportowym – piłka nożna;

- Miejskim Łomżyńskim Klubem Sportowym „ Dwójka” Łomża – piłka ręczna dziewcząt;

- Bokserskim Klubem Sportowym "Tiger"w Łomży

- Łomżyńskim Klubem Sportowym 1926 Łomża

- Klubem Uczelnianym AZS PWSIiP Łomża.

Pliki do pobrania
Formularz zgłoszeniowy na testy sprawności fizycznej
Zgoda rodziców na uczęszczanie do szkoły mistrzostwa sportowego
Stanowisko rodziców w sprawie nauki religii/etyki
wykaz wymaganych dokumentów