Kwidzyn ŻAK
Szkoła branżowa
Szkoła Branżowa I Stopnia ,,ŻAK" - Fryzjer
Nazwa oddziału

 Fryzjer

Liczba miejsc

 24

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Wiedza o społeczeństwie ,  Geografia

Opis

Jak wygląda praca fryzjera?

Fryzjer może pracować na etacie u pracodawcy lub też prowadzić własną działalność gospodarczą. Do głównych obowiązków należy strzyżenie włosów, modelowanie, farbowanie, stylizacja i doradztwo. Klient bardzo często sam nie wie, czego chce. Dobry fryzjer będzie potrafił dopasować fryzurę do kształtu twarzy. Bardzo często mniejsze salony specjalizują w strzyżeniu jednej płci.

Czy masz predyspozycje, by zostać fryzjerem?

Fryzjer powinien być osobą komunikatywną i empatyczną. Wiele osób traktuje wizytę w salonie jako doskonałą okazję do odstresowania się i rozmowy. Istotne jest też wyczucie, z kim i na jaki temat można rozmawiać. Z cech stricte związanych z profesją, fryzjer powinien posiąść umiejętność obsługi nożyczek, brzytwy czy maszynki, dobierając je w zależności od potrzeb. Ciągły rozwój i podążanie za trendami powinno cechować dobrego fryzjera. Opanowanie klasycznych fryzur jest potrzebne dla klientów bardziej konserwatywnych. Ponadto, warto posługiwać się biegle językiem angielskim zwłaszcza w dużych miastach. Język niemiecki przydaje się natomiast w salonach leżących blisko granicy zachodniej.

Pomożemy ci zostać dobrym fryzjerem

Nauka w naszej placówce to niezbędna wiedza, dzięki której poznasz tajniki strzyżenia, koloryzacji czy modelowania włosów. Co więcej, przygotujemy cię także pod kątem technicznym. Podczas zajęć praktycznych i teoretycznych nauczymy cię zarówno tworzenia codziennych stylizacji, jak również fryzur na specjalne okazje. Ślub, wesele, komunia, ważne spotkanie w pracy, wizyta w telewizji, czy plan zdjęciowy wymaga innej fryzury, pasującej nie tylko do okoliczności, ale też do koloru włosów i oczu, ubrania i gustu.

Jakie kwalifikacje uzyskasz po ukończeniu szkoły?

Kończąc naukę w naszej placówce, otrzymasz stosowne potwierdzenie swoich kwalifikacji, czyli świadectwo ukończenia szkoły branżowej. Otrzymany tytuł pozwala wykonywać zawód i zarobkować oraz dalej się kształcić podczas specjalistycznych szkoleń.

Perspektywy zawodowe

Po ukończeniu szkoły młodzi adepci powinni postawić na praktykę. Na początku lepiej popracować u kogoś i zdobyć doświadczenie. Potem warto jest pomyśleć o założeniu swojego salonu. Najlepsi w branży mają zapisy na kilka tygodni do przodu. Uznani fryzjerzy pracują na planach zdjęciowych do pokazów mody czy do filmu. Tam zarobki są bardzo wysokie. Fryzjer może też liczyć na napiwki.

Dlaczego właśnie Żak?

Nasza placówka ma ugruntowaną pozycję na rynku i jest rozpoznawalna wśród potencjalnych pracodawców. Posiada niezbędne zasoby, także ludzkie, aby przygotować Cię do pracy fryzjera. Podczas zajęć zdobędziesz cenne wiadomości praktyczne oraz nauczysz się wielu tajników tego jakże potrzebnego zawodu. Zostaniesz przygotowany odpowiednio do wymogów obecnego rynku pracy. Jako szkoła dokładamy wszelkich starań, aby poziom nauczania był na możliwie najwyższym poziomie. Pomagamy naszym uczniom w znalezieniu salonów, w których będą mogli odbyć praktyki.