Kwidzyn ŻAK
Szkoła branżowa
Szkoła Branżowa I Stopnia ,,ŻAK" - Sprzedawca
Nazwa oddziału

 Sprzedawca

Liczba miejsc

 24

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Wiedza o społeczeństwie ,  Geografia

Opis

Jak wygląda praca sprzedawcy?

Praca sprzedawcy to w dużej mierze zajmowanie się obsługą klientów oraz dbałość o czystość stanowiska pracy. W wielu firmach poza umiejętnościami sprzedażowymi czy znajomością obsługi kasy fiskalnej, wymagana jest znajomość branży. Na ogół sprzedawca pracuje w systemie zmianowym. Ma to duży plus szczególnie dla osób dokształcających się, ponieważ łatwiej jest ustawić grafik.

Czy masz predyspozycje, by pracować jako sprzedawca?

Preferencje pracodawców szukających sprzedawców są dość zróżnicowane. Poza znajomością branży czy obsługą kasy fiskalnej istotne są umiejętności miękkie. Specyfika pracy z klientem, który często jest niezadowolony, wymaga dużej odporności na stres. Uśmiech i życzliwość są równie istotne. Ponadto pracodawcy cenią zaangażowanie, zdyscyplinowanie oraz poszerzanie znajomości branży, w której jest się zatrudnionym. W wielu przypadkach pośród wymagań na to stanowisko pojawiają się: posiadanie aktualnej książeczki Sanepidu, znajomość komputera czy znajomość zasad BHP.

 Pomożemy ci zostać dobrym sprzedawcą

Podczas nauki w naszej placówce otrzymasz niezbędną wiedzę, aby stać się bardzo dobrym sprzedawcą. Przygotowany przez nas program obejmuje zarówno zajęcia teoretyczne, jak również praktyczne. Tylko takie połączenie gwarantuje sukces. Nauczymy cię między innymi obsługi kasy fiskalnej i terminali płatniczych, ponadto zaznajomimy z przydatnymi programami komputerowymi. Pomożemy też przy organizacji praktyk. Każda godzina zajęć przełoży się na poszerzanie umiejętności niezbędnych podczas bezpośredniej pracy z klientem czy dostawcą towarów.

 Jakie kwalifikacje zyskasz po ukończeniu naszej szkoły?

Kończąc edukację w naszej placówce, otrzymasz potwierdzenie zdobycia kwalifikacji zawodowych oznaczone symbolem AU.20 – prowadzenie sprzedaży. Otrzymasz tym samym wykształcenie branżowe, dzięki czemu dużo łatwiej odnajdziesz się na współczesnym rynku pracy. Możesz dalej poszerzać wiedzę na specjalistycznych szkoleniach.

Perspektywy

Praca w charakterze sprzedawcy ma ogromne perspektywy. To nie tylko sposób zarabiania pieniędzy, ale też szansa na rozwój osobisty. Doświadczeni i dobrzy sprzedawcy mogą liczyć na awanse, ze stanowiskami kierowniczymi włącznie. Inna możliwość to prowadzenie własnej działalności handlowej, gdzie umiejętności sprzedażowe mają ogromne znaczenie.

Dlaczego warto wybrać naszą szkołę branżową?

Doświadczona i stale poszerzająca umiejętności kadra w połączeniu z odpowiednim podejściem do ucznia, to klucz w przygotowaniu do pracy jako sprzedawca. Podczas nauki w naszej placówce zdobędziesz umiejętności przydatne nie tylko w życiu zawodowym, ale też prywatnym. Pokażemy też, jak dokształcać się we własnym zakresie, aby być jeszcze lepszym specjalistą. Wszystko to pozwoli ci znaleźć satysfakcjonującą pracę. Jako szkoła zapewniamy nauczanie na możliwie najwyższym poziomie.