Kwidzyn
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 w Kwidzynie
Zespół szkół
Adres
ul.Staszica 25, 82-500 Kwidzyn
Telefon
55 279 38 24
Fax
55 279 38 24
E-mail
Strona www
Dyrektor
Dariusz Wichowski
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Zdjęcia
 • Zdjęcie
 • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 w Kwidzynie
 • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 w Kwidzynie
 • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 w Kwidzynie
 • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 w Kwidzynie
 • Branżowa Szkoła I Stopnia nr 4 w Kwidzynie
Opis
W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie można podjąć naukę w Branżowej Szkole I Stopnia Nr 4. Nauka trwa 3 lata. Od roku szkolnego 2020/2021 uruchamiamy Branżową Szkołę II Stopnia Nr 1 w Kwidzynie, w której naukę mogą kontynuować absolwenci branżowych szkół I stopnia. Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i dysponuje bardzo dobrą bazą lokalową – trzy budynki, w których znajdują się pracownie przedmiotowe, biblioteka szkolna, aula i sala gimnastyczna oraz nowocześnie wyposażone pracownie Centrum Kształcenia Praktycznego. Zajęcia praktyczne odbywają się w szkole oraz zakładach pracy. Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie przeprowadzamy w szkole. Uczniowie mają zapewnione zajęcia dodatkowe przygotowujące do egzaminu zawodowego, co przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów zawodowych. Współpracujemy z zakładami pracy, które zapewniają naszym uczniom praktyki, roczny płatny staż dla najlepszych absolwentów oraz możliwość ich zatrudnienia. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny, dzięki któremu rodzice i uczniowie mają na bieżąco dostęp do ocen, frekwencji, planu lekcji i ogłoszeń. Poza nauką wyróżnić należy prężnie działające koło wolontariatu,Samorząd Uczniowski oraz odnoszące duże sukcesy koło sportowe.

Strona szkoły - zasady rekrutacji

Oferta
Dojazd

CKZiU w Kwidzynie mieści się w budynkach przy ul. Staszica 25 i 27 oraz przy ulicy Ogrodowej 4 A (Centrum Kształcenia Praktycznego).

https://goo.gl/maps/N9zWxEgzCaE2

Historia

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie powstało 1 września 2013 r. w wyniku połączenia dwóch od lat działających szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 i Zespołu Szkół Technicznych. Aktywnie tworzymy naszą historię, co można śledzić na stronie internetowej szkoły: http://www.ckziukwidzyn.edu.pl/ , na Facebooku:   https://www.facebook.com/ckziu.kwidzyn/ oraz m.in. w kwidzyńskich gazetach i portalach internetowych.

Koła zainteresowań
Rodzaj i liczba kół zależy od zainteresowań uczniów.
Koło robotyki
Koło filmowe
Koło informatyczne
Koło turystyki
Koło plecionkarskie
Szkolny Klub Europejski
Wolontariat
Szkolne Koło Sportowe:
- sekcja piłki siatkowej
- sekcja piłki koszykowej
- sekcja piłki ręcznej
- sekcja tenisa stołowego
- siłownia
Kontakty zagraniczne
Nawiązanie współpracy z instytucjami partnerskimi w Celle: Axel-Bruns-Schule Berufsbildende Schulen II, Albrecht-Thaer-Schule.
Osiągnięcia

Współpraca z firmami IP, KBR, Lacroix, Jabil, Tor-pal

Nagroda Ministra Gospodarki za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego.

Bardzo niski procent bezrobocia wśród absolwentów szkoły. Nasi absolwenci znajdują pracę u największych lokalnych pracodawców.

III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym „1918-2018 takie czasy….".

III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Projektów „Razem do zawodu” zorganizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza – projekt samochodu „Fiam Coriano z napędem elektrycznym".

Udział szkoły w projekcie „Podniesienie jakości szkolnictwa zawodowego w powiecie kwidzyńskim – większa zatrudnialność uczniów” (bezpłatne kursy: prawa jazdy, lutowania, spawania, SEP, płatne staże wakacyjne).

„Programy motywacyjne dla uczniów szkół zawodowych” Urzędu Marszałkowskiego Woj. Pomorskiego (bezpłatny kurs spawania)

Coroczny udział w plenerze wikliniarskim w Nowym Tomyślu.

Osiągnięcia sportowe - II miejsce w Licealiadzie w Powiecie Kwidzyńskim.

Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w szkole.

Od X 19 r. uruchomiono nowoczesne pracownie przedmiotowe z branży elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej oraz odnawialnych źródeł energii.

Współpraca z pracodawcami
Współpraca z firmami IP, KBR, Lacroix, Jabil, Tor-pal - pozyskiwanie potencjalnych pracowników, praktyki w firmach, wycieczki zawodowe,
Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki.

Zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych.

Doradztwo zawodowe.

Zakres wiekowy
15 - 19 lat.
Drzwi otwarte
Targi Edukacyjne i Targi Pracy.