Kwidzyn
Technikum
Technikum Nr 3 w Kwidzynie
Zespół szkół
Adres
ul.Staszica 25, 82-500 Kwidzyn
Telefon
55 279 38 24
Fax
55 279 38 24
E-mail
Strona www
Dyrektor
Dariusz Wichowski
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Zdjęcie
  • Technikum Nr 3 w Kwidzynie
  • Technikum Nr 3 w Kwidzynie
  • Technikum Nr 3 w Kwidzynie
Opis


W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie można podjąć naukę w Technikum Nr 3. Nauka trwa 5 lat. Szkoła posiada wykwalifikowaną kadrę nauczycieli i dysponuje bardzo dobrą bazą lokalową – trzy budynki, w których znajdują się pracownie przedmiotowe, biblioteka szkolna, aula i sala gimnastyczna oraz nowocześnie wyposażone pracownie Centrum Kształcenia Praktycznego. Zajęcia praktyczne odbywają się w szkole. Egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie przeprowadzamy w szkole. Uczniowie mają zapewnione zajęcia dodatkowe przygotowujące do matury i egzaminu zawodowego, co przekłada się na wysoką zdawalność egzaminów maturalnych i zawodowych. Współpracujemy z zakładami pracy, które zapewniają naszym uczniom praktyki, roczny płatny staż dla najlepszych absolwentów oraz możliwość ich zatrudnienia. W szkole funkcjonuje dziennik elektroniczny, dzięki któremu rodzice i uczniowie mają na bieżąco dostęp do ocen, frekwencji, planu lekcji i ogłoszeń. Poza nauką wyróżnić należy prężnie działające koło wolontariatu, Samorząd Uczniowski oraz odnoszące sukcesy koło sportowe.

Strona szkoły - zasady rekrutacji

Oferta
Dojazd

CKZiU w Kwidzynie mieści się w budynkach przy ul. Staszica 25 i 27 oraz przy ulicy Ogrodowej 4 A (Centrum Kształcenia Praktycznego).

https://goo.gl/maps/N9zWxEgzCaE2


Historia

Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Kwidzynie powstało 1 września 2013 r. w wyniku połączenia dwóch od lat działających szkół: Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4 i Zespołu Szkół Technicznych. Aktywnie tworzymy naszą historię, co można śledzić na stronie internetowej szkoły: http://www.ckziukwidzyn.edu.pl/, na Facebooku:   https://www.facebook.com/ckziu.kwidzyn/ oraz m.in. w kwidzyńskich gazetach i portalach internetowych.

Koła zainteresowań
Rodzaj i liczba kół zależy od zainteresowań uczniów.
Koło robotyki
Koło filmowe
Koło informatyczne
Koło turystyki
Koło plecionkarskie
Szkolny Klub Europejski
Wolontariat
Szkolne Koło Sportowe:
- sekcja piłki siatkowej
- sekcja piłki koszykowej
- sekcja piłki ręcznej
- sekcja tenisa stołowego
- siłownia
Kontakty zagraniczne
Nawiązanie współpracy z instytucjami partnerskimi w Celle: Axel-Bruns-Schule Berufsbildende Schulen II, Albrecht-Thaer-Schule.
Osiągnięcia

Współpraca z firmami IP, KBR, Lacroix, Jabil, Tor-pal .
Nagroda Ministra Gospodarki za szczególne osiągnięcia w promowaniu i realizacji szkolnictwa zawodowego.
Bardzo niski procent bezrobocia wśród absolwentów szkoły.
Nasi absolwenci znajdują pracę u największych lokalnych pracodawców.
94% zdawalności egzaminu maturalnego w 2018 r., 90 % w 2019 r.
Stypendyści Prezesa Rady Ministrów, Marszałka Woj. Pomorskiego, Starosty Powiatu Kwidzyńskiego.
Organizacja Konkursu o Tytuł Najlepszego Technika oraz Powiatowego Konkursu Wiedzy Technicznej.

I miejsce w XIII edycji konkursu „Polska w Unii ”.
II miejsce w Wojewódzkim Konkursie „Poznaj swoje prawa w pracy”, uczeń reprezentantem województwa pomorskiego w etapie ogólnopolskim.
III miejsce w Wojewódzkim Konkursie Projektów „Razem do zawodu” zorganizowanym przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza – projekt samochodu „Fiam Coriano z napędem elektrycznym".
Dojście do finału Wojewódzkiego Konkursu Projektów „Razem do zawodu” zorganizowanego przez Regionalną Izbę Gospodarczą Pomorza w branży ITC - elektronika - projekt robotów zbudowanych na bazie LEGO MINDSTROMS Ev3.
Coroczny udział w plenerze wikliniarskim w Nowym Tomyślu.
Osiągnięcia sportowe - II miejsce w Licealiadzie w Powiecie Kwidzyńskim .
Udział szkoły w projekcie "Podniesienie jakości szkolnictwa w powiecie kwidzyńskim – większa zatrudnialność uczniów” (bezpłatne kursy: prawa jazdy, lutowania, spawania, SEP, płatne staże wakacyjne).

Od X 19 r. uruchomiono nowoczesne pracownie przedmiotowe z branży elektrycznej, elektronicznej, mechatronicznej oraz odnawialnych źródeł energii.

Współpraca z pracodawcami
Współpraca z firmami IP, KBR, Lacroix, Jabil, Tor-pal - pozyskiwanie potencjalnych pracowników, praktyki w firmach, wycieczki zawodowe, roczny płatny staż dla najlepszych absolwentów, możliwość skorzystania z czesnego w ramach podjęcia nauki na studiach wyższych.
Zajęcia pozalekcyjne

Zajęcia wyrównawcze z języka polskiego i matematyki.

Zajęcia przygotowujące do egzaminów maturalnych.

Zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych.

Doradztwo zawodowe.

Zakres wiekowy
15 - 20 lat.
Drzwi otwarte
Targi Edukacyjne i Targi Pracy.