Krosno
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I stopnia Nr 3 im. Stanisława Staszica - 1 a BSIst(g) - mechanik pojazdów samochodowych
Nazwa oddziału

 1 a BSIst(g) - mechanik pojazdów samochodowych

Liczba miejsc

 32

Cykl kształcenia

 3

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • Język polski
  • Matematyka

dodatkowe

  • Fizyka
  • Informatyka

Opis


Mechanik pojazdów samochodowych

To oferta dla tych uczniów, którzy chcą w ciągu trzech lat trwania nauki zdobyć wiedzę praktyczną i teoretyczną z dziedzin diagnostyki, obsługi i naprawy pojazdów samochodowych, by zapewnić sobie w ten sposób możliwość szybkiego podjęcia pracy. Warto podkreślić, że odbędzie się to w nowoczesnej szkole branżowej z tradycjami, której absolwentów spotkać można niemal w każdym większym zakładzie samochodowym znajdującym się na terenie Krosna, ale także i w całej Polsce.

Kształcenie zawodowe

Jest ono wszechstronne i obejmuje zajęcia dotyczące diagnostyki, obsługi
i naprawy pojazdów, ale także ich budowy i eksploatacji. W trakcie trwania zajęć poruszane są bardzo ciekawe i aktualne tematy, a ich realizacja nie jest tylko teoretyczna. Pracujemy na żywym organizmie samochodu, w pracowniach uruchamiamy stanowiska silnikowe, badamy i omawiamy rzeczywiste podzespoły wymontowane z pojazdów. U nas znajdziesz odpowiedzi na nurtujące Cię pytania dotyczące np. tuningu mechanicznego, elektronicznego (chiptuningu), detuningu lub sposobów zmniejszania zużycia paliwa, napędów hybrydowych, elektrycznych, systemów start-stop itp.

Kształcenie obejmuje zajęcia teoretyczne i praktyczne, a także bezpłatny kurs na prawo jazdy kat. B (dla uczniów pełnoletnich).

Mechanik pojazdów samochodowych to atrakcyjny i poszukiwany zawód, w którym w ostatnich latach nasi uczniowie odnieśli wiele sukcesów, m.in. przyczynili się do zdobycia dla naszej szkoły zaszczytnego tytułu Samochodowej Szkoły Roku, zajmując wysokie miejsca w Polsce. Olimpiady i konkury nie są bowiem zarezerwowane tylko dla uczniów szkoły technicznej.

Mechanik Samochodową Szkołą Roku - czytaj 


Zdobywane kwalifikacje i przygotowanie zawodowe

Uczniowie naszej szkoły zdobywają kwalifikacje pozwalające znaleźć zatrudnienie w fabrykach samochodowych, serwisach, stacjach diagnostycznych, zakładach usługowo naprawczych. Absolwenci przygotowani są do spełniania zadań zawodowych takich jak diagnozowanie pojazdów samochodowych, dorabianie i dopasowywanie części nieznormalizowanych przy wykorzystaniu obróbki ręcznej, mechanicznej, plastycznej, organizowanie stanowiska pracy z uwzględnieniem przepisów bhp i ppoż., przeprowadzanie konserwacji i zabezpieczeń antykorozyjnych podwozia i nadwozia, przeprowadzanie weryfikacji, naprawy części, zespołów i wiele innych.

Nowoczesna baza dydaktyczna

Uczeń ma dostęp do szerokiej gamy narzędzi naprawczych i diagnostycznych. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują hamownia silnikowa i podwoziowa, narzędzia i testery podręczne, nowoczesna linia diagnostyczna, silniki niskoprężne i wysokoprężne, które można uruchomić, diagnozować i naprawiać, stanowiska do wymiany opon i wyważania kół, stanowisko diagnostyczne FSA, stanowisko do obsługi układu klimatyzacji, stanowisko pojazdu hybrydowego, stół probierczy pomp i wtryskiwaczy, tablice interaktywne prezentujące działanie wielu systemów pojazdów samochodowych. Słowem wszystko to z czym będziesz miał do czynienia w prawdziwym życiu.

Dodatkowe kursy, możliwość realizacji swoich pomysłów

Zainteresowani uczniowie mogą uczestniczyć w dodatkowych kursach zakończonych otrzymaniem certyfikatu i wspólnie z nauczycielami realizować swoje pomysły, czy to
w ramach kółek zainteresowań, czy też indywidualnej współpracy.


Nasze atuty

• wykwalifikowana kadra
• nowoczesne, doskonale wyposażone pracownie do praktycznej nauki zawodu 
• nauka teorii poparta przykładami praktycznymi
• darmowy kurs na prawo jazdy kategorii B
• dodatkowe szkolenia zakańczane otrzymaniem certyfikatu
• praktyki zawodowe
• wyjazdy na miesięczne praktyki zagraniczne 
• wysoka zdawalność egzaminów
• ośrodek egzaminacyjny
• wycieczki branżowe
• olimpiady i konkursy, w tym prestiżowa Olimpiada Techniki Samochodowej
• liczne koła zainteresowań
• możliwość rozwijania własnych zainteresowań
• możliwość wprowadzenia w życie własnych pomysłów dzięki pomocy i otwartości nauczycieli.

Dzięki przyjaznej atmosferze i pozytywnemu nastawieniu wykwalifikowanej kadry nasza samochodówka znana jest w całym kraju i postrzegana jako jedna z czołowych szkół w Polsce kształcących w tym kierunku.

Zobacz nasze pracownie - tutaj 

 

                                                                Zapraszamy!