Kazimierza Wielka
Technikum
Technikum im. Władysława Grabskiego w Zespole Szkół Zawodowych w Odonowie - technik informatyk
Nazwa oddziału

 technik informatyk

Cykl kształcenia

 5

Języki obce
Przedmioty punktowane

obowiązkowe

  • język polski
  • matematyka

dodatkowe

  • geografia ,  informatyka

Przedmioty rozszerzone
  • język angielski
Zawody

 Technik informatyk

Opis

Według ogłoszonej przez Ministerstwo Edukacji i Nauki prognozy zapotrzebowania na krajowym rynku pracy zawody, w których kształci Technikum w Odonowie odnotowano wśród zawodów, na które prognozowane jest istotne zapotrzebowanie w województwach: świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim, śląskim, dolnośląskim, kujawsko-pomorskim, lubelskim, lubuskim, łódzkim, mazowieckim, opolskim, podlaskim, pomorskim, warmińsko-mazurskim, wielkopolskim, zachodniopomorskim.
Technik hotelarstwa, technik informatyk i technik logistyk to zawody atrakcyjne i potrzebne na rynku pracy w całej Polsce.

Polski rynek pracy potrzebuje techników informatyków.

Kształcenie w tym zawodzie rozwija zdolności logicznego i abstrakcyjnego myślenia. Informatyk to osoba samodzielna, która potrafi analizować sytuację

i podejmować decyzje. Ponadto liczy się cierpliwość i spostrzegawczość.

Zdobycie wymaganych umiejętności zapewnia nauka przedmiotów zawodowych w doskonale wyposażonych pracowniach komputerowych: pracowni urządzeń techniki komputerowej, pracowni lokalnych sieci komputerowych, pracowni aplikacji i stron www. Pracownie wyposażone są w komputery stacjonarne, przenośne, drukarki 3D, ploter oraz profesjonalne oprogramowanie.

Praktyki zawodowe, ciekawe warsztaty, kursy (Photoshop. Autocad, prawo jazdy), płatne staże, wycieczki dydaktyczne zapewniają fachowe przygotowanie do pracy na różnych stanowiskach w branży informatycznej.

Atutem jest nauka języka obcego zawodowego, co podnosi szanse absolwentów na znalezienie pracy zarówno w kraju jak i za granicą. Absolwenci tego kierunku  są profesjonalnie przygotowani do pracy w  firmach informatycznych, jak również do samodzielnego prowadzenia tego typu działalności.

Praktyki przewidziane programem nauczania organizowane są przez szkołę. Dla najlepszych uczniów organizowane są płatne staże.

Podczas kształcenia uczeń ma możliwość uzyskania następujących kwalifikacji:    

  • montaż i eksploatacja systemów komputerowych, urządzeń peryferyjnych i sieci,
  • programowanie, tworzenie i administrowanie stronami internetowymi i bazami danych.

Dzięki realizacji projektów uczniowie mają możliwość zdobycia nowych kwalifikacji: obsługa druku 3D, grafika komputerowa.


Perspektywy zawodowe - absolwenci kierunku technik informatyk znajdują zatrudnienie w firmach informatycznych i w obsłudze systemów firm innych branż.