Gniezno
Szkoła branżowa
Branżowa Szkoła I Stopnia ZSEO
Zespół szkół
Adres
Chrobrego 23, 62-200 Gniezno
Telefon
(061) 428 29 10
Fax
(061) 428 29 21
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr Sławomir Wierzelewski
Typ placówki
Branżowa Szkoła I stopnia
Opis
Zespół Szkół Ekonomiczno -Odzieżowych jest jedną z najlepiej rozwijających się szkół w Wielkopolsce. Swoją dzisiejszą, silną pozycję na rynku edukacyjnym zawdzięczamy ponad 115-letniej tradycji oraz bogatej, innowacyjnej ofercie edukacyjnej. Kształcimy w nowoczesnych kierunkach i możemy się pochwalić najlepszymi wynikami w województwie.
Oferta
Drzwi otwarte

Co roku wszystkich zainteresowanych oraz chcących zobaczyć naszą szkołę od środka zapraszamy na Drzwi otwarte.

W roku 2019 odbędą się one 6 kwietnia

- Uczniowie Szkoły Podstawowej godzina 10:00

- Uczniowie Gimnazjum godzina 12:00

Serdecznie zapraszamy.

Historia
Szkoła rozpoczęła działalność w 1901 roku jako Miejska Szkoła Handlowo - Przemysłowa. W ciągu ponad stu lat wielokrotnie zmieniała nazwę, ale zawsze kształciła specjalistów w dziedzinie handlu, ekonomii, organizacji przedsiębiorstw. Od września 2007 roku, Zespół Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych nosi imię Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.
Kontakty zagraniczne

W przeszłości szkoła współpracowała ściśle ze szkołami z Niemiec i Czech. Obecnie przygotowujemy się do wymiany międzynarodowej w ramach projektu Erasmus.


Koła zainteresowań
Chór szkolny (działający pod opieką nauczycieli z wykształceniem muzycznym),Szkolny Klub Sportowy (piłka nożna, piłka siatkowa, aerobik i inne formy taneczne), Koło PTTK, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, szeroko rozumiana działalność charytatywna m.in Szkolne Koło Caritas, Psi Patrol Ekonomika, pomoc przy organizacji biegów masowych w Gnieźnie.
Osiągnięcia

Największym naszym osiągnięciem jest zadowolenie naszych Absolwentów oraz wysobie wyniki osiągane z egzaminów zewnętrznych. Potwierdzeniem tego są wyróżnienia wśród których można wyróżnić następujące:

- Srebrna Tarcza 2019 - Srebrna szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (15 miejsce w Wielkopolsce),

- Odznaka honorowa "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego". (27.09.2017),

- Brązowa Tarcza 2017 - Brązowa szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (16 miejsce w Wielkopolsce),

- Brązowa Tarcza 2018 - Brązowa szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (26 miejsce w Wielkopolsce).


Zakres wiekowy
Uczniowie rozpoczynają naukę w wieku 15 lat (po 8. klasie szkoły podstawowej) i 16 lat (po 3. klasie gimnazjum). Nauka obejmuje 3 lata.
Dojazd

Jesteśmy najlepiej usytuowaną szkołą w mieście. Dojazd jest łatwy zarówno dla osób spoza Gniezna, jak i tych którzy po mieście poruszają się komunikacją miejską.

Szkoła mieści się w centrum miasta i posiada bardzo dobrą lokalizację. Jesteśmy placówką położoną najbliżej dworca PKP i PKS. Blisko znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej.

Dla osób zmotoryzowanych po przeciwnej stronie ulicy znajduje się duży, bezpłatny parking miejski.


Zajęcia pozalekcyjne

- e-sport,

- zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających zaległości z nauce,

- zajęcia przygotowujące do konkursów i olimpiad, rozwijające uczniów z konkretnych zagadnień (m.in. Liga przedmiotowa),

- zajęcia przygotowujące do egzaminu zawodowego.

Współpraca z pracodawcami

Nabywanie umiejętności praktycznych jest możliwe dzięki ścisłej współpracy w firmami znajdującymi się na terenie Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Uczniowie kształcący się w zawodzie sprzedawca w tygodniu dwa dni uczęszczają na zajęcia praktyczne. 

Wśród firm z którymi od lat współpracujemy można wymienić: "PHUP Sklep Polski", "Altom", PSS „Społem”,  „UMO”, „K2 Ogrody” i wiele innych Wszystkie te jednostki gwarantują naukę zawodu na bardzo wysokim poziomie.