Gniezno
Technikum
Technikum w ZSEO
Zespół szkół
Adres
Chrobrego 23, 62-200 Gniezno
Telefon
(061) 428 29 10
Fax
(061) 428 29 21
E-mail
Strona www
Dyrektor
mgr Sławomir Wierzelewski
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Budynek ZSEO
  • Królestwo informatyków
  • Budynek ZSEO zimą
  • Biało - czerwony EKONOMIK
Opis

Zespół Szkół Ekonomiczno -Odzieżowych jest jedną z najlepiej rozwijających się szkół w Wielkopolsce. Swoją dzisiejszą, silną pozycję na rynku edukacyjnym zawdzięczamy ponad 115-letniej tradycji oraz bogatej, innowacyjnej ofercie edukacyjnej. Kształcimy w nowoczesnych kierunkach i możemy się pochwalić najlepszymi wynikami w województwie.

Oferta
Osiągnięcia

Największym naszym osiągnięciem jest zadowolenie naszych Absolwentów oraz wysobie wyniki osiągane z egzaminów zewnętrznych. Potwierdzeniem tego są wyróżnienia wśród których można wyróżnić następujące:

- Srebrna Tarcza 2019 - Srebrna szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (15 miejsce w Wielkopolsce),

- Odznaka honorowa "Za zasługi dla województwa wielkopolskiego". (27.09.2017),

- Brązowa Tarcza 2017 - Brązowa szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (16 miejsce w Wielkopolsce),

- Brązowa Tarcza 2018 - Brązowa szkoła w ogólnopolskim rankingu portalu perspektywy.pl (26 miejsce w Wielkopolsce).Dojazd

Jesteśmy najlepiej usytuowaną szkołą w mieście. Dojazd jest łatwy zarówno dla osób spoza Gniezna, jak i tych którzy po mieście poruszają się komunikacją miejską.

Szkoła mieści się w centrum miasta i posiada bardzo dobrą lokalizację. Jesteśmy placówką położoną najbliżej dworca PKP i PKS. Blisko znajdują się również przystanki komunikacji miejskiej.

Dla osób zmotoryzowanych po przeciwnej stronie ulicy znajduje się duży, bezpłatny parking miejski.


Zakres wiekowy
Uczniowie rozpoczynają naukę w wieku 15 lat (po 8. klasie szkoły podstawowej) i 16 lat (po 3. klasie gimnazjum). Nauka obejmuje 5 lat (po podstawówce) lub 4 lata (po gimnazjum).
Współpraca z pracodawcami

Nabywanie umiejętności praktycznych jest możliwe dzięki ścisłej współpracy w firmami znajdującymi się na terenie Gniezna i powiatu gnieźnieńskiego. Uczniowie wszystkich technikum w trakcie cyklu kształcenia mają miesięczne lub dłuższe praktyki zawodowe z firmach związanych z konkretnym kierunkiem.

Wśród firm z którymi od lat współpracujemy można wymienić: "PHUP Sklep Polski", "Altom", Grupa Wędzikowski, PSS „Społem”,  „UMO”, Copypoint, „K2 Ogrody” i wiele innych oraz placówki takie jak: Urząd Skarbowy, Urząd Miejski, Starostwo Powiatowe, Zakład Ubezpieczeń Społecznych, Urząd Pracy itp. Wszystkie te jednostki gwarantują naukę zawodu na bardzo wysokim poziomie.

Drzwi otwarte

Co roku wszystkich zainteresowanych oraz chcących zobaczyć naszą szkołę od środka zapraszamy na Drzwi otwarte.

W roku 2019 odbędą się one 6 kwietnia

- Uczniowie Szkoły Podstawowej godzina 10:00

- Uczniowie Gimnazjum godzina 12:00

Serdecznie zapraszamy.

Kontakty zagraniczne

W przeszłości szkoła współpracowała ściśle ze szkołami z Niemiec i Czech. Obecnie przygotowujemy się do wymiany międzynarodowej w ramach projektu Erasmus.


Koła zainteresowań
Chór szkolny (działający pod opieką nauczycieli z wykształceniem muzycznym),Szkolny Klub Sportowy (piłka nożna, piłka siatkowa, aerobik i inne formy taneczne), Koło PTTK, Szkolny Klub Przedsiębiorczości, szeroko rozumiana działalność charytatywna m.in Szkolne Koło Caritas, Psi Patrol Ekonomika, pomoc przy organizacji biegów masowych w Gnieźnie.
Zajęcia pozalekcyjne

- e-sport,

- zajęcia wyrównawcze dla uczniów mających zaległości z nauce,

- zajęcia przygotowujące do konkursów i olimpiad, rozwijające uczniów z konkretnych zagadnień (m.in. Liga przedmiotowa),

- zajęcia przygotowujące do egzaminów zewnętrznych (matury i egzaminu zawodowego).

Historia
Szkoła rozpoczęła działalność w 1901 roku jako Miejska Szkoła Handlowo - Przemysłowa. W ciągu ponad stu lat wielokrotnie zmieniała nazwę, ale zawsze kształciła specjalistów w dziedzinie handlu, ekonomii, organizacji przedsiębiorstw. Od września 2007 roku, Zespół Szkół Ekonomiczno - Odzieżowych nosi imię Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia.