Giżycko
Liceum ogólnokształcące
I Liceum Ogólnokształcące im. Wojciecha Kętrzyńskiego w Giżycku
Adres
ul.Traugutta 1, 11-500 Giżycko
Telefon
87 428 22 30
Fax
87 428 22 30
E-mail
Strona www
Dyrektor
Iwona Rosa
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
  • Zdjęcie
  • Jest też czas na dobrą zabawę
  • Poznajemy świat, wyjeżdżając na wycieczki, rajdy
  • Uprawiamy sport w różnych dziedzinach
  • Uroczyste zakończenie roku szkolnego klas trzecich
  • Zdobywamy wiedzę w różnorodny sposób, na zdjęciu: maraton matematyczny
  • Spotkania z absolwentami w ramach projektu "Student"
  • Iwona Rosa-dyrektor I LO w Giżycku
Opis
Szkoła mieści się w zabytkowym budynku z 1890 roku. W latach 1990-2010 został przeprowadzony kapitalny remont. I LO jest szkołą odpowiadającą wyzwaniom XXI wieku (cyfryzacja dokumentacji, w tym prowadzenie e-dziennika). We wszystkich salach lekcyjnych znajduje się sprzęt komputerowy z dostępem do Internetu, sprzęt audiowizualny, tablice interaktywne. Ponadto w szkole znajdują się dwie pracownie komputerowe, sala do zajęć plastycznych, pracownie przedmiotowe, w tym z laboratorium chemicznym, zapleczem biologicznym, fizycznym. Biblioteka z czytelnią wyposażona jest w stanowiska komputerowe. Zajęcia z wychowania fizycznego odbywają się w sali gimnastycznej, lustrzance, sali do judo, siłowni. Uczniowie uczą się zumby, elementów tańca towarzyskiego, aerobiku. Szczególnym miejscem jest aula, w której odbywają się doniosłe uroczystości i imprezy organizowane przez uczniów (m.in. Mam Talent, Familiada). Czas wolny uczniowie mogą spędzać w świetlicy oraz w kawiarence. Więcej informacji na stronie ILO: www I LO w Giżycku
Oferta
Dojazd
Budynek I LO mieści się przy budynku Poczty Polskiej, w pobliżu Urzędu Miasta. Tuż przy szkole znajduje się przystanek PKS.
Historia
1 IX – 1945 -Uroczyste otwarcie polskiego Gimnazjum Państwowego w Giżycku w budynku dawnego niemieckiego Gimnazjum Państwowego. Szkoła istnieje od 1945r. 1945 – 46- Pierwszy rok nauki – warunki startu, uporządkowanie zniszczonego budynku brak sprzętu szkolnego, niewiele podręczników. Gimnazjum liczyło 220 uczniów i 4 klasy. 1949 – 50 -W szkole uczyło się już 543 uczniów. Klasy licealne były podwójne. Istniały organizacje SMP ZHP oraz kółka historyczne, spółdzielnia uczniowska, orkiestra szkolna. 1950 – 51-Szkołą przyjmuje nazwę Liceum Ogólnokształcącego i Szkoły Podstawowej nr 7. W roku tym maturę składało 36 osób 2009 - ... Dyrektorem szkoły jest Iwona Rosa. 2009 Szkoła zajęła 273 miejsce w Polsce oraz 9 miejsce w województwie warmińsko-mazurskim w ogólnopolskim rankingu "Perspektyw" ... 2018 I LO otrzymało Brązową Tarczę w ogólnopolskim rankingu "Perspektyw" Więcej informacji z historii szkoły znajduje się na stronie I LO.
Koła zainteresowań
W szkole działają: -Koło PTTK Dreptusie" (rajdy po górach, Mazurach) -Szkolny Klub Przedsiębiorczości -koło fotograficzne - koło dyskusyjne: Debaty Oxfordzkie -koło teatralne -koło żeglarskie (organizowane kursy z możliwością uzyskania patentu żeglarza, rejsy po jeziorach mazurskich, morzach)  -koła przedmiotowe -konsultacje przedmiotowe -zajęcia sportowe (siatkówka, koszykówka, lekkoatletyka,,zumba, nauka tańca,) -zajęcia dla gimnazjalistów prowadzone przez uczniów naszej szkoły.  Uczniowie współpracują ze stowarzyszeniami, działając jako wolontariusze w Szkolnym Kubie Wolontariatu. Uczniowie sami prowadzą: Snapchat, Instagram, radiowęzeł,. Redagujemy szkolną gazetę "Niecodziennik". Bierzemy udział w projekcie edukacyjnym "Żyj świadomie".
Kontakty zagraniczne
-realizujemy unijny  projekt "Kompetentny nauczyciel-kompetentny uczeń" -wyjeżdżamy na rejsy do Chorwacji - organizujemy wyjazdy na narty do Austrii, Czech (w zależności od chętnych) -
Osiągnięcia
I LO jest jedna z najlepszych szkół ponadgimnazjalnych w województwie warmińsko-mazurskim. Szkoła ma przyznany tytuł "Srebrnej Szkoły 2018r". w wojewódzkim rankingu  "Perspektyw" . Od kilku lat osiągamy najwyższe wyniki matury w powiecie giżyckim. W tym roku zdawalność w I LO wyniosła 100% Zajęliśmy, po raz kolejny,  I miejsce w województwie w rywalizacji sportowej szkół ponadgimnazjalnych. Mamy Certyfikaty: Szkoły Humanitarnej, Rzetelnej Szkoły i Szkoły Łowcy Talentów. Mamy Stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci Zajmujemy wysokie miejsca w konkursach, olimpiadach na szczeblu okręgowym i centralnym: Olimpiada Wiedzy Ekologicznej,  Olimpiada Statystyczna, Olimpiada Literatury i Języka Polskiego, Ogólnopolska Olimpiada Fizyczna, Ogólnopolska Olimpiada Geograficzna, Olimpiada Języka Angielskiego, Wojewódzki Konkurs Modern Student, Jagielloński Turniej Matematyczny, Konkurs Pięknego Czytania. W ramach rywalizacji sportowej: Rozgrywki  "Moje Boisko Orlik" -1 miejsce za rok 2017/2018.
Zajęcia pozalekcyjne
W szkole organizowane są zajęcia odpowiadające zainteresowaniom i potrzebom uczniów.
Drzwi otwarte

29 kwietnia 2019 

Zapraszamy każdego dnia kandydatów i ich rodziców; kandydaci mogą uczestniczyć w wybranych zajęciach po uprzednim uzgodnieniu terminu z dyrektorem szkoły.