Giżycko
Technikum
Technikum ZDZ
Zespół szkół
Adres
ul.Kopernika 5, 11-500 Giżycko
Telefon
874282216
Fax
874282216
E-mail
Strona www
Dyrektor
Beata Żmijewska
Typ placówki
Technikum
Zdjęcia
  • Zdjęcie
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
  • Technikum ZDZ
Opis
Technikum Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku z siedzibą w Giżycku kształci w zawodzie technik usług fryzjerskich. Szkoła posiada uprawnienia szkół publicznych. Oznacza to, że ukończenie szkoły pozwala na uzyskanie świadectw i dyplomów państwowych. Absolwenci mają więc otwartą drogę do kontynuowania nauki we wszystkich szkołach oraz na uczelniach wyższych. Szkoła posiada własną pracownię fryzjerską, w której uczniowie doskonalą swoje umiejętności w ramach przedmiotów: "procesy fryzjerskie i stylizacja fryzur" i "wizualizacja we fryzjerstwie". Co roku jeden z naszych uczniów jest LAUREATEM STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW. Nasi nauczyciele są egzaminatorami maturalnymi. Prowadzimy bezpłatny dziennik elektroniczny. Jesteśmy małym środowiskiem, dlatego bezpieczeństwo w naszej szkole, to nie tylko słowa, to norma i codzienność. Standard bezpieczeństwa podnosi prowadzony w szkole monitoring. Standard i jakość świadczonych przez nas usług wrośnie, ponieważ w obecnej chwili trwa rozbudowa naszej placówki. strona internetowa szkoły Funpage szkoły
Oferta

1T

Historia
Zakład Doskonalenia Zawodowego w Białymstoku jest stowarzyszeniem, które powstało w 1945 roku. W tym roku obchodzimy 70-lecie istnienia naszej firmy. Od początku swego istnienia do chwili obecnej organizacja przeszła szereg zmian przekształcając się z małej firmy edukacyjno - szkoleniowej w instytucję o pozycji lidera rynku w branży usług edukacyjnych oraz szkoleń zawodowych na terenie Polski północno – wschodniej. Szkoły w Giżycku istnieją od 1992 roku. W 2003 roku jako pierwsza instytucja szkoleniowa w regionie pn-wsch POLSKI wdrożyliśmy System Zarządzania Jakością ISO 9001:2001 w działalności kursowej i szkolnej co zostało potwierdzone odpowiednim Certyfikatem.
Koła zainteresowań
W ramach uzupełnienia kwalifikacji naszych uczniów, organizujemy dodatkowe szkolenia zawodowe, między innymi wizażu i stylizacji oraz pierwszej pomocy.
Kontakty zagraniczne
Co roku uczniowie Technikum jeżdżą na bezpłatne 3-tygodniowe staże zawodowe do Walencji w Hiszpanii.
Osiągnięcia
Uczniowie naszej szkoły systematycznie biorą udział w międzyszkolnych i szkolnych konkursach fryzjerskich. Zajmują na nich wysokie miejsca: Międzyszkolny konkurs fryzjerski "Ślubny kaprys" - wyróżnienie; Międzyszkolny konkurs fryzjerski "Kulturowa Awangarda" - II miejsce. Raz na kwartał organizowane są szkolne konkursy fryzjerskie. Pomysłowość i poziom naszych uczniów, za każdym razem pozytywnie nas zaskakują.