Giżycko
Liceum ogólnokształcące
Katolickie Liceum Ogólnokształcące
Zespół szkół
Adres
ul.Kopernika 7, 11-500 Giżycko
Telefon
874284074
E-mail
Strona www
Dyrektor
Irena Mazur
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Opis
Szkoła mieści się w 3 poziomowym budynku przy ul. Kopernika 7 w Giżycku. W pogodne dni młodzież może spędzać przerwy na świeżym powietrzu na terenie wokół budynku szkoły. Sale lekcyjne wyposażone są w nowoczesny niezbędny sprzęt multimedialny. Każda z klas ma swoją salę lekcyjną. Szkoła posiada salę komputerową. Wysokie kwalifikacje i doświadczenie nauczycieli gwarantują wysoki poziom nauczania. Dobry kontakt ucznia z nauczycielem zapewniany jest dzięki małej liczebności osób w klasie. W szkole panuje bardzo miła atmosfera. Duży nacisk kładziemy na pracę wychowawczą i dydaktyczną, Ogromne znaczenie ma dla nas bezpieczeństwo naszych uczniów, dlatego budynek szkolny oraz teren wokół szkoły jest ogrodzony i monitorowany. Szkoła jest bezpłatna.
Oferta
w przygotowaniu
Dojazd
Dzięki dogodnej lokalizacji do szkoły można dojechać bezpośrednio autobusami komunikacji międzygminnej z Wydmin, Wilkas, Węgorzewa, Rynu itp. Przystanek autobusowy oddalony jest od szkoły ok. 200 metrów i znajduje się przy Urzędzie Miasta.
Historia
Szkoła istnieje 15 lat. Uchwałą Starosty nadane zostały szkole uprawnienia szkoły publicznej. Patronem szkoły jest św. Brunon z Kwerfurtu. Imię nadano przez ks. Biskupa Ełckiego na prośbę dyrekcji, rodziców, uczniów liceum oraz proboszcza Parafii św. Brunona w Giżycku. 28.04.2006r. pierwsi absolwenci opuścili mury szkoły, a w dniach 4 – 8.05.2006r. odbyła się w naszej szkole pierwsza matura.
Koła zainteresowań
Uczniowie rozwijają swoje zainteresowania plastyczne, literackie przy organizacji świąt okolicznościowych i ważnych wydarzeniach związanych z życiem szkoły. Są autorami dekoracji szkolnych i gazetek tematycznych. Biorą czynny udział w akcjach organizowanych przez Samorząd Uczniowski. Zapraszamy do wspólnej nauki w naszej szkole. Zapraszamy do naszej szkoły.
Kontakty zagraniczne
Obecnie nie prowadzimy międzynarodowej wymiany miedzy szkołami.
Osiągnięcia
Nasi uczniowie biorą udział w konkursach przedmiotowych, artystycznych. Osiągają sukcesy sportowe w żeglarstwie i innych dyscyplinach sportowych. Otrzymują stypendia Prezesa Rady Ministrów.