Bartoszyce
Liceum ogólnokształcące
Liceum Ogólnokształcące w ZSP2
Zespół szkół
Adres
ul.Słowackiego 1, 11-200 Bartoszyce
Telefon
(89) 762-27-68
Fax
(89) 762-27-68
E-mail
Strona www
Dyrektor
Urszula Petrykowska
Typ placówki
Liceum Ogólnokształcące
Zdjęcia
 • Zdjęcie
 • V DEBATA OKSFORDZKA
 • V DEBATA OKSFORDZKA
 • Finalistka Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
 • Finalista Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
 • Finalista Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
 • Julia Pudełek otrzymała wyróżnienie w Konkursie recytatorskim w Olsztynie.
 • Weronika Stapel i Katarzyna Kołdysz zajęły III miejsce w XXV Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej
 • II miejsce Weroniki Stapel w zawodach strzeleckich z okazji 28. Finału WOŚP
 • Weronika Budna otrzymała nagrodę marszałka województwa za wolontariat
 • MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE SIATKOWEJ
 • MISTRZOSTWA REJONU W PIŁCE SIATKOWEJ
 • Świąteczna wizyta naszych uczniów w Przedszkolu Publicznym nr 2 w Bartoszycach
 • Obchody Światowego Dnia Wolontariatu
 • Uczniowie naszej szkoły wśród „agentów zmian” w Łucku
 • Liceum Ogólnokształcące w ZSP2
 • Liceum Ogólnokształcące w ZSP2
 • Liceum Ogólnokształcące w ZSP2
 • Liceum Ogólnokształcące w ZSP2
Opis

W LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM w ciągu 4 lat zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do zdania egzaminu maturalnego i kontynuacji nauki na studiach. Podejmując naukę w Naszej Szkole otrzymujesz szansę na wszechstronny rozwój i pozyskanie nowych przyjaciół. Wykorzystaj tę szansę!

LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE

W ramach 2 klas proponujemy następujące grupy:

GRUPA MATEMATYCZNO - GEOGRAFICZNA • przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: geografia, matematyka i język angielski.

Przygotowanie do studiów na kierunkach: matematyka, matematyka stosowana, geografia, geologia, konstrukcja i inżynieria maszyn, budownictwo, architektura, kierunki techniczne, robotyka, logistyka, finanse i ubezpieczenia, geodezja i inne.

GRUPA HUMANISTYCZNA • przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: język polski, wos, język angielski.

Przygotowanie do studiów na kierunkach: filologia polska, filologia angielska, prawo, prawo europejskie, administracja, administracja publiczna, stosunki międzynarodowe, psychologia, pedagogika, pedagogika obronna, kierunki lingwistyczne i inne.

GRUPA BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE • przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: geografia, wos, język angielski.

Przygotowanie do studiów na kierunkach: bezpieczeństwo zdrowotne, bezpieczeństwo publiczne, bezpieczeństwo narodowe, psychologia, zarządzanie kryzysowe, pedagogika obronna i survival i inne.

GRUPA BIOLOGICZNO - CHEMICZNA • przedmioty nauczane w zakresie rozszerzonym: biologia, chemia, język angielski.

Przygotowanie do studiów na kierunkach: medycyna, stomatologia, farmacja, weterynaria, pielęgniarstwo, położnictwo, fizykoterapia, kosmetologia, ochrona środowiska, analityka medyczna, technologia żywności, ratownictwo medyczne, zootechnika, bioinżynieria, biotechnologia i inne.

Oferta
Dojazd
Szkoła znajduje się w pobliżu Centrum Bartoszyc na ulicy Słowackiego 1, naprzeciwko Sądu Rejonowego w Bartoszycach.
Historia
https://www.youtube.com/watch?v=H0bCOeHREP4
Koła zainteresowań

- Dyskusyjny Klub Filmowy "PRYZMAT"

- Szkolna Liga Strzelecka

- Szkolny Klub Wolontariatu

- Uczniowski Klub Sportowy Olimpia

- Szkolne Centrum Krwiodawstwa

- Redakcja Gazetki Szkolnej 

Kontakty zagraniczne

Szkoła prowadzi wymiany zagraniczne z zaprzyjaźnionymi szkołami:

- w Niemczech (Nienburg),

- na Ukrainie (Łuck)

- w Szwecji (Emmaboda)

- w Rosji (Kaliningrad)

- w Hiszpanii (Alcala de Henares)

Osiągnięcia

Mamy 3 finalistów Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

Uczniowie naszej szkoły: Julia Kapuścińska kl. I LO A g, Dawid  Bielicki kl. I LO B g, Ihor Maruszeczko- Karpiński kl. I LO A g uzyskali tytuł finalisty IV Edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Wymienieni uczniowie zostali laureatami etapu wojewódzkiego olimpiady i zakwalifikowali się do szczebla centralnego, który miał się odbyć w dniach od 20-21 marca 2020 r. na Uniwersytecie Warszawskim.

III miejsce w województwie w Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej
Uczennice naszej szkoły: Weronika Stapel i Katarzyna Kołdysz zajęły III miejsce w XXV Wojewódzkiej Olimpiadzie Wiedzy o Obronie Cywilnej i tym samym uzyskały tytuł laureata olimpiady. Finał wojewódzki olimpiady odbył się 6 marca 2020 r. w Warmińsko-Mazurskim Urzędzie Wojewódzkim w Olsztynie. Uczestniczyli w nim reprezentanci 20 szkół ponadgimnazjalnych z województwa warmińsko-mazurskiego.

V DEBATA OKSFORDZKA

5.03.2020 r. odbył się II etap V debaty oksfordzkiej organizowanej przez Wyższą Szkołę Bezpieczeństwa z siedzibą w Poznaniu Wydział Nauk Społecznych w Bartoszycach oraz Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2  im. Elizy Orzeszkowej w Bartoszycach. Nasza drużyna w składzie: Michał Grabuś – kl. III LO C, Tobiasz Bykowski – kl. II TE, Joanna Stachurska – kl. III LO A, Piotr Ramotowski – kl. II LO A stoczyła zwycięski pojedynek z drużyną I Liceum Ogólnokształcącego im.  W. Kętrzyńskiego w Giżycku i tym samym zapewniła sobie udział w finale tegorocznej debaty, który miał się odbyć 27.03.2020 r.

Julia Pudełek otrzymała wyróżnienie w Konkursie recytatorskim w Olsztynie

14 lutego 2020 r. odbyła się VI Edycja Konkursu Recytatorskiego ,,Polska poezja XX i XXI wieku” organizowanego przez Instytut Polonistyki i Logopedii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych. Jury przyznało wyróżnienie Julii Pudełek za zaprezentowanie wiersza Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego ,,Zwierzęta patrzą na nas”.  Jej sugestywna interpretacja zrobiła wrażenie nie tylko na jury, ale także na publiczności. Julia Pudełek pokazała swoje walory głosowe, odpowiednią intonację, tempo, pauzy, zyskując w ten sposób skupienie i uwagę odbiorców.

II miejsce Weroniki Stapel w zawodach strzeleckich z okazji 28. Finału WOŚP

Uczennica naszej szkoły Weronika Stapel zdobyła II miejsce indywidualnie oraz w klasyfikacji drużynowej wspólnie z Patrykiem Szymańskim (KS LOK ,,Warmiak’’) w zawodach strzeleckich z okazji 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Weronika Budna otrzymała nagrodę marszałka województwa za wolontariat.

Uczennica naszej szkoły Weronika Budna (kl. II LOC) otrzymała nagrodę Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za wolontariat.

Mamy V miejsce w Ogólnopolskim Rankingu Szkół Kompetencji Przyszłości

Ten sukces zawdzięczamy przede wszystkim młodzieży, która przy wsparciu wielu ludzi dobrej woli i motywowana przez nauczycieli, zrealizowała w bieżącym roku szkolnym cztery projekty społeczne w ramach ogólnopolskiej olimpiady „Zwolnieni z Teorii”. Dwudziestu pięciu uczniów naszej szkoły „ulepszało” świat, podnosząc świadomość lokalnej społeczności na temat praw w Internecie, autyzmu i chorób psychicznych. Było o nich głośno w lokalnych mediach. W tegorocznej edycji ogólnopolskiej olimpiady wzięło udział 15 tysięcy uczniów z 403 szkół z całej Polski.

Zakres wiekowy
15 - 19 lat